Orianna, bir bruksadır. (Bruksalar, vampirlerin çok güçlü bir türüdür. Öfkelendiklerinde vampir formuna girerler.) Ayrıca yüksek vampir ve Geralt’ın çok yakın dostu olan Regis’in de uzun zamandır arkadaşıdır. Orianna, 1275 yılları civarında Toussaint’ta yaşamıştır.

Orianna çok zengin ve hayırsever bir karakterdi. Bir yetimhaneye ve konak demekte güçlük çekeceğimiz kadar geniş alanı olan bir mülke sahipti. Bu mülkünde sanatçılara ve rütbe sahibi insanlara partiler düzenliyordu. Hatta bu partilerden birine The Witcher 3 Blood and Wine DLC’sinde Geralt ve Anna Henrietta kılık değiştirmiş olarak katılıyorlardı. Toussaint’ın kraliyet ailesinin yadigarı olan ‘Toussaint’in Kalbi’ ni elde etmek için çok uğraştı ve çok para ödedi. Ancak miras kalan son kişi olan Prenses Sylvia, Anna krallıktan sürüldüğünde kayboldu.

Ayrıca Orianna’nın zaten Regis ile tanışıklığı olduğunu biliyoruz. Fakat Detlaff ile de tanışıklığı olduğunu The Witcher 3 oyununun Blood and Wine DLC’sindeki bazı diyaloglarda da görebildiğimiz üzere anlayabiliyoruz.

Orianna’nın sahip olduğu yetimhane aktif olarak yetimlere ev sahipliği yapmaya devam ediyordu. Fakat bu yetimhaneden pis kokular çıkmaya başlamıştı. Birçok vampir gibi Orianna’nın da kana karşı bir zaafı vardı ve bunu karşılaması gerekiyordu. Orianna, kendisine en doğru gelen seçeneği seçti. Yetim çocuklara yetimhanede bakmak karşılığında onların kanlarını emmeyi teklif etti. Hiçbir çaresi olmayan çocuklar da bunu kabul ederek Orianna ile kendi kanlarını paylaştılar.

“Unutulmayacak Bir Gece”

Halk Orianna’nın bu yaptığını duyunca ayaklanır. Geralt, Orianna’nın halk tarafından yakalanmasını engeller, ayrıca karşılığında bir bilgi alabilmek için Orianna’nın çocuklarını katleden başka bir yaratığı öldürme sorumluluğunu üstlenir. Yetimhane sistemini ve Orianna’nın gerçekte ne olduğunu bilen Geralt onlara zarar vermeden Orianna’ya, “Bir gün senin için geri geleceğimi biliyorsun değil mi?” diyerek veda eder.

Birkaç yıl geçtikten sonra Geralt belirttiği gibi Orianna için geri döner. Geralt, Orianna’ya yaklaşırken Orianna bir melodi mırıldanıyordu. Bu melodi Geralt’a oldukça tanıdık gelmekteydi. Melodinin ismi ‘Kaderin Ninnisi’ idi. Geralt, halkın kendisine yüklü bir para ödediğini belirtti. Bunun üzerine Orianna görünmez formuna dönüşerek kıyafetlerini attı ve vampirlere yakışır şekilde hızla yakınlardaki ahıra girdi.

Geralt ahıra girmeden önce bir şişe Kara Kan iksiri içti. Bu iksir sayesinde Geralt’ın kanı zehirli olacaktı ve kendisini ısıran herhangi bir yaratığı öldürmeye yetecekti. Ahıra girdikten sonra keskin Witcher duyularını kullanarak Orianna’ın durduğu yeri saptamaya çalıştı ve kestirdiği yere bir tane Ay Tozu fırlattı. Bu bomba sayesinde Orianna görünmez olsa bile hatları Geralt tarafından görünür olacaktı. Geralt’ın bu savaştan sağ çıkma olasılığı neredeyse hiç yoktu. Fakat Kara Kan kendisine bir şans tanıdı. Orianna, Geralt’ın boynunu çok güçlü bir şekilde ısırdı fakat ısırdığı gibi sendelemesi bir oldu. Geralt bundan faydalanarak güçlükle kılıcını salladı ve Orianna’nın bir kolunu kopardı. Daha sonra Orianna kendini ahırın kapısından dışarı atarak yere yığıldı. Geralt da ahırdan çıkmaya çalışırken Orianna’nın yanına düştü ve kan kaybından bayıldı.

Geralt ayıldıktan sonra Orianna’nın çürümüş bedenini gördü. Ve hiçbir şeye aldırmayarak Roach’a (Geralt’ın atının ismi.) binerek Beauclair’e doğru yola koyuldu.

Unutulmayacak Bir Gece, bir video olarak The Witcher 3: Wild Hunt tanıtımı tadında yayınlanmıştı. Buradan izleyebilirsiniz.

The Witcher 3 Wild Hunt - Unutulmayacak Bir Gece (Türkçe Altyazılı)

Oyunun yapımcılarının açıklamalarına göre bu video’nun amaçlarından biri canavarları avlamanın ne kadar zor ve pis bir iş olduğunu göstermek ve şarkının bir vampir tarafından kendi çocuğuna söylenmesindeki amaç witcher’ların görmeye alışık olduğumuz kahramanlardan olmadığını aktarmakmış. Hikayedeki amaçlardan bir diğeri de oyunculara ucu açık bir hikaye sunmakmış. Öncesini ve sonrasını bilmediğimiz bu hikaye hakkında gerçekten az şey biliyoruz.

Fragmandaki vampirin daha sonradan Blood and Wine genişleme paketi ile oyuna dahil olan yüce vampir Orianna olduğunu açıklanmıştır. Geralt’ın en sonda ayağa kalkıp Toussaint’ın başkenti olan Beauclair’e doğru yöneldiğini görüyoruz ve Geralt’a birilerin Orianna için para ödediğini biliyoruz. Ucu açık bir hikaye olmasına rağmen en popüler yorumlamalardan biri şöyledir: olay Geralt Orianna’yı tanımadan önce geçiyordur ve peşine düşmesinin nedeni şehir halkının onu tahminen cinayet ile suçlamaktadır.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin