Türk süper takımı olarak kurulan Eternal Fire Koçu Bishop’a, Eternal Fire hakkında merak edilen soruları yönelttik.

Gamerbase: Selam Timur, öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. İstersen takipçilerimize kısaca kendinden bahset, daha sonrasında hemen sorularımıza geçelim.

Bishop: Selamlar ben Timur “bishop” Şengül, 27 yaşındayım, şu anda Eternal Fire takımının koçluğunu yapmaktayım.

Gamerbase:  Böyle bir kadroya koçluk teklifi aldığında ilk neler hissettin? Eternal Fire ekibine katılım sürecinden biraz bahsedebilir misin?

Bishop: Öncelikle böyle bir takımdan koçluk teklifi aldığım için tabii ki çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. 4-5 ay kadar önce Özgür benimle iletişime geçti böyle bir oluşum olacağını, takımda yer alıp almak istemediğimi sordu. Eternal Fire teklifi gelene kadar bir çok farklı takımdan teklif almama rağmen artık başarı elde etmek istediğim için bu teklifleri reddetmiştim. Başarılı olabileceğimize inandığım bir kadrodan teklif alınca, hayallerimi gerçekleştirmek adına bu teklifi kabul ettim.

Gamerbase: Uzun bir aradan sonra profesyonel arenaya tekrardan dönüyorsun. Kendini hazır hissediyor musun ve bu kadar yıldız oyuncunun bulunduğu bir takımda koçluk yapmak üzerinde baskı oluşturuyor mu?

Bishop: Koçluğa bir süre ara vermiş olsam da, CS:GO’yu takibi bırakmadığım için bir çok konuya hakimim. Hatta yakın arkadaşlarımın bu konuda meşhur bir sözü vardır, “bishop is always ready“. Bu her zaman böyle olmuştur çünkü çalışmayı hiç bir zaman bırakmayan bir kişiliğe sahibim. Takımda bulunan oyuncular sadece yıldız oyuncu değil, nerde ne zaman ve nasıl çalışmalarını bilen profesyonel oyuncular. Dolayısıyla bu detay bizim üstümüzde baskı kurmaktan çok, daha rahat çalışabileceğimiz bir ortam sunuyor.

Gamerbase: Takım da yurtdışında uzun süre yer almış ve başarı elde etmiş woxic/XANTARES ikilisi bulunuyor. Bu oyuncuların yurtdışı tecrübelerinden faydalanmayı düşünüyor musunuz?

Bishop: Takımın ilk gününden beri bu tecrübelerden faydalanıyoruz ve faydalanmaya devam edeceğiz.

Gamerbase: Eternal Fire CS:GO takımında rol dağılımı nasıl olacak, IGL ve AWPer rolünü kim üstlenecek?

Bishop: Takımda oyun içi liderliğini yani IGL rolünü XANTARES üstleniyor. AWP oyuncumuz ise woxic.

Gamerbase:  Eternal Fire başından beri 5 Türk ile oynamak ve tamamen Türkçe konuşmak istiyordu ancak takıma son anda ISSAA dahil oldu. Takım içi iletişim hangi dilde başlayacak ve ilerleyen zamanlarda nasıl devam edecek? 

Bishop: Takımda şu an iletişim dili olarak İngilizce’yi kullanıyoruz. ISSAA hali hazırda Türkçe eğitimi almaya başladı ve oyunda Türkçe konuşabilecek seviyeye geldiğinde iletişim Türkçe dilinde olacak. ISSAA hazır olana kadar takım içi iletişim İngilizce devam edecek.

Eternal Fire CS:GO Menajeri Asmocs Röportajı

Gamerbase: Eternal Fire yeni kurulmasına rağmen yakın zamanda bir şampiyonluk elde ettiniz. Bu turnuvada oynadığınız oyunu nasıl yorumlarsın? 

Bishop: Takım antrenmanlara başladığı ilk günden itibaren çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz. 3-4 harita da ciddi anlamda teorik olarak çalıştık ve bunları kısmi olarak pratiğe dökebildik. Önümüzde ki süreçte çalıştığımız ve çalışacağımız şeyleri daha iyi uygulayabileceğimizi biliyoruz. Turnuva genelinde zaman zaman hatalı oyunlar sergilesek de, henüz çok yeniyiz ve bu hataların üzerinden kısa sürede geleceğiz.

Gamerbase: Yurtdışı arenasında takım olarak kendinize koyduğunuz ilk başarı hedefi nedir?

Bishop: Takımın nihai hedefi major bir turnuvada şampiyonluk, fakat bunun dışında şuan ki süreçte katıldığımız veya davet aldığımız tüm turnuvalarda şampiyon olmayı hedefliyoruz.

Gamerbase: Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Ülkemizi başarı ile temsil edeceğinizden şüphemiz yok. Son olarak eklemek istediğin şeyler var mı

Bishop: Bizi destekleyen ve arkamızda olan destekçilerimize şimdiden teşekkür ederim. Başarılı olmak için çok çalışıyoruz ve başarı yakalamak için elimizden geleni yapacağız.

İlerleyen zamanlarda Eternal Fire koçu ortağı Timur “bishop” Şengül ile daha detaylı röportajlar gerçekleştireceğiz. Bizi takip etmeye devam edin!

Esporculara Özel BenQ Zowie XL2546K Monitör İncelemesi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin