xfloud, yakın zamanda ilk olarak GORILLAZ takımına transferi ve daha sonrasında Eternal Fire‘a katılma ihtimali ile sıkça gündeme gelmişti. Yasin “xf0ud” Koç, 9INE takımının dağılma sürecini, GORILLAZ takımında yedeğe çekilmesi, Eternal Fire’a katılma süreci ve bu süreçte yaşadığı gelişmeleri twitch kanalında yaptığı canlı yayında açıklığa kavuşturdu.

Açıklamalarına 9INE takımının dağılma süreci ile başlayan xfloud;

9INE takımında oynarken bir süre sonra iyi bir sinerji yakaladık. 2020’de FATE ve LDLC karşısında kaybettiğimiz MDL’e katılma şansından sonra dağılma süreci başladı. Devamında davet aldığımız ve kaybettiğimiz turnuvalar takımda aşırı bir motivasyon düşüşü yaşanınca takım dağıldı. 9INE takımına koçu çok geç dahil ettik. Öncesinde çalışma saatlerimiz ve düzenimiz belli değildi. Koç olmayınca takımda çok fazla rol değişikliği ve anlaşmazlıklar yaşandığı da oldu. Aynı zamanda takımda ciddi bir özgüvensizlikte vardı. Avrupa’da çoğu takımın maaşı 800-1500 dolardan aşağı değilken, bizim aldığımız para 500 dolardı. Ekibe bir çok kez 9INE’dan ayrılalım ve gerekirse bir süre parasız oynayalım, 9INE’ın MDL’e çıksak bile 600-700 dolardan fazla vereceğini düşünmediğimi belirttim.

Takım arkadaşlarım ise bunun gereksiz olduğunu ve 6-7 ay takımsız ve maaşsız oynamanın anlamsız olduğu görüşündeydi. Takımdaki bu özgüvensizlikte benim motivasyonumu düşürdü. Bu zamana kadar parasız geldiğimiz bir durumda 3-4 ayın riske atılabileceğini düşünüyordum. 9INE ile sözleşme yenilemesi görüşmelerinde 800-900 dolar gibi bir maaş talep ettik ve 9INE bu maaşı vermeyeceğini belirtti. qRaxs’da 1-2 senelik sözleşme yapmağı düşünmediğini, üniversite eğitimine devam edeceğini söyledi ancak VALORANT’da büyük turnuvalar başlayınca bu oyuna geçmeye karar verdi. qRaxs takımdan ayrılınca bende takıma yeni bir oyuncu alarak devam etmek istemediğimi belirterek takımdan ayrıldım. Takımın diğer oyuncuları da VALORANT’a geçme kararı aldı.

xfloud, Eternal Fire’a katılma süreci ve GORILLAZ’da yedeğe çekilmesi hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Aralık 2020’de woxic’den gelen takım teklifi ile Türk takımı kurulacağı haberi aldım ve ilk görüşmelerde takımda XANTARES, woxic ve ben yer alıyordum. Takım teklifi alınca aşırı derecede sevindim. Takımın kurulması için XANTARES’in BIG ile olan sözleşmesinin bitmesini beklerden bir yandan da takımda yer alacak diğer oyuncular ile görüşülüyordu. Yaklaşık 6 ay takımın kurulma süreci ve Can abinin işlerini halletmesini bekledik. 6 ay para kazanmadan sadece FPL oynamayı hedefledim. 6 ay boyunca FPL oynamak maddi, manevi ve motivasyon olarak beni geriye attı. Takımda oynamak ve bir takım içerisinde yer almak istiyordum. Bu süreçte mouz NXT, Finest, Trident gibi takımlardan 2000-3000 dolar arası teklifler aldım. Daha sonra GORILLAZ takımından teklif gelince Avrupa’ya açılmak istediğim ve takımda flusha, sergej ve sunny gibi isimler yer aldığı için GORILLAZ’ı tercih ettim.

GORILLAZ ekibine katılmadan önce de Can abiye buraya gideceğimi belirttim ve GORILLAZ’a katıldım. Ancak takıma katılınca umduğum motivasyonu ve ruhu bulamadım. Türk takımının çok başarılı olamayacağını düşünüyordum ancak GORILLAZ’da umduğumu bulamadığım için aklım Türk takımında kalmıştı. Eternal Fire kurulmadan 1-2 hafta önce XANTARES tekrardan takımda yer almak isteyip istemeyeceğimi sorunca bende GORILLAZ’da sözleşmem var burada mutluyum, GORILLAZ tarafında işlerin tersine dönmesini ve bu tarafı kaybetmek istemediğimi, ancak temiz bir şekilde Eternal Fire’a geçiş yapabileceksem geçmek istediğimi belirttim. Eternal Fire beni transfer edebileceklerini belirterek süreci yönetmeye başladı. Daha sonra yapılan yönlendirmeler ile GORILLAZ menajerine Türk takımından teklif geldiğini ve Türk takımında oynamak için takımdan ayrılmak istediğimi belirttim.

Daha sonrasında Eternal Fire, GORILLAZ’a resmi olarak beni transfer etmek istediklerini belirtti ve GORILLAZ’da bonservis bedelimi belirterek Eternal Fire’a resmi teklif verdi. Ardından Eternal Fire benimle devam etmek istemediklerini, başka bir oyuncu bakacaklarını belirtti. Bunun üzerine GORILLAZ, beni benchde bırakmak istemediklerini ancak Eternal Fire’ın da karşı teklif yapması gerektiğini söyledi. GORILLAZ takımı 5 gün sonra Sırbistan’a gideceği için benim yerimde doldurunca arka planda kalmak durumunda kaldım. Sözleşmem bitene kadar GORILLAZ, Eternal Fire veya başka bir takımda oynayamıyorum. Şu an yayınlarıma ve FPL’e odaklanarak ileride gelecek takım tekliflerini bekliyorum.

xfloud açıklamaların sonunda ilerde bir Türk takımında yer almak istemediğini, VALORANT’a geçmeyeceğini, Eternal Fire ve oyuncuları ile ilgili bir kırgınlığı veya sorunu olmadığını belirterek tamamladı.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin