Espor oyuncularına özel oldukça kaliteli ürünler üreten Zowie, son olarak piyasaya sürdüğü BenQ Zowie XL2546K monitör ile bu alanda ne kadar önemli bir isim olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

ESPORA ÖZEL Monitör! BenQ Zowie XL2546K İncelemesi

Zowie’nin daha önce ki monitör modellerinde de kullandığı yan kanatlar bu modelde de karşımıza çıkıyor. Önceki modellerde vidalı yapıda olan kanatlar bu modelde ise geçmeli olarak tasarlanmış. XL2546K’nın pivot yapısı bize monitörü istediğimiz gibi ayarlama olanağı sunuyor. Bu yapı sayesinde her oyuncu kendine has yükseklik ve açı ayarı ile kendi ergonomisini sağlayabiliyor. Daha önceki modellerde monitörün yan tarafında bulunan ve oldukça faydalı olan kulaklık tutucu bu modelde monitörün arkasına yerleştirilmiş. XL2546K’da 3 adet HDMI 2.0 ve 1 adet Display Port girişi bulunuyor. Bu girişlerin yanında 1 adet 3.5mm combo ses jackı ve 1 adette S-Switch bağlantı noktası bulunuyor.

S-Switch Nedir?

Daha önceki modellerde de bulunan S-Switch, monitör ayarlarını değiştirmemizi oldukça basitleştiriyor. Ayrıca monitörün hızlı menüsüne en çok ihtiyacımız olan DyAc+, Parlaklık, Black Equalizer ve Profil ayarları yerleştirilmiş. Monitörün menüsünde 3 farklı profil ayarı da mevcut ve bu ayarlar arasında ki geçişi S-Switch üzerinde ki tuşlar sayesinde kolayca yapabilirsiniz.

XL2546K Fiyat: https://bit.ly/35DjR0f
XL Setting to Share Uygulaması: https://bit.ly/3iUMWfj
XL2546K Resmi Ürün Sayfası: https://bit.ly/3uDOOvj
DyAc+ Hakkında: https://bit.ly/3vIQZOO

BenQ Zowie XL2546K Özellikleri

Panel Tipi:TN
Boyut: 24.5
Çözünürlük: 1920×1080 240Hz (3xHDMI 2.0, 1x DP)
Tepki Süresi:0.5ms
Parlaklık: 320
Yapı: Pivot
VESA Desteği: Mevcut
Ek Özellikler:
Dynamic Accurary: DyAc+ ve DyAc
Color Vibrance:
Black Equalizer:
Low Blue Light
Flicker-free: DyAc+ Kapalı iken kullanılabilir.

Color Vibrance ve Black Equalizer nedir?

Color Vibrance ile renk tonunu kolay bir şekilde kişiselleştirebilir ve daha net bir renk derecelendirmesi yakalayabilirsiniz. Black Equalizer özelliği ile de siyah dengesini ayarlabilir, oyunlarda ki karanlık yerlerin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dynamic Accurary DyAc Nedir

DyAc teknolojisi, oyunun hızlandığı noktalarda oyun karakterlerinde oluşan blurlanma ve gölgelenme gibi bozulmaları engelleyerek daha iyi bir görüş sağlar. Bu sayede özellikle rekabetçi oyunlarda rakibinizi daha rahat görebilir ve daha iyi nişan alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin