Football Manager 2022, 9 Kasım 2021‘de çıkışını gerçekleştirecek. Her sene çıkan bu oyunda oyuncular genelde oyunun pek gelişememesinden yakınırlar. Bir FM oyuncusu olarak bunlardan biri de benim. Her sene çıkan bu oyunda birkaç farklı özellik görmeyi çok uzun zamandır istiyordum ve FM 2022’de çok fazla olmasa da gelen birkaç özellik benim beğenimi kazandı diyebilirim.

Football Manager’in bu yeniliklerle ilgili attığı tweet;

Ekibiniz ile daha yakın çalışın.

İşe aldığınız personeller (Antrenörler, Futbol Direktörleri vs.) pek işlevli olmuyorlardı. Elbette antrenör kalitesi kesinlikle etkili bir özellikti fakat iş iletişime geldiğinde antrenörlerin önerileri pek işe yarar olmuyordu. Şimdi daha fazla etkileşime geçerek çaresiz zamanlarımızda daha fazla ve yararlı öneriler alabileceğiz.

Son dakika haberlerini dikkatle takip edin.

Transfer dönemlerinin sonuna doğru çıkan son dakika haberleri de artık daha önemli bir hal aldı. Asistanınız ve Scout ekibinizin önceden izlediği ve takip listesine aldığınız oyuncularla ilgili gelen son dakika haberlerinde daha iyi bir kulübe transfer olmak istedikleri vb. haberleri yer almakta. Ve siz de buna göre aksiyon alarak transferlerinizi uzun sürse de eninde sonunda bitirebilirsiniz.

Veri Merkezi ile daha akıllı kararlar alın.

Veri Merkezi ile birlikte artık maçtan maça, rakibinizin zaaflarına ve sizin güçlü yönlerinize göre takıma çalıştırdığınız taktiklerde ufak tefek değişikliklere gitmeniz gerekecek. Maçın hangi bölümlerinde baskın olmanız gerektiği, hangi kanadı sık kullanmanız gerektiği, oyunun nerelerinde zayıf kaldığınızla ilgili önemli verilere bu merkezde daha detaylı sahip olabiliyorsunuz. Ve bu sayede taktiğinizi kusursuza yakın bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Taktiklerinizi yenileyin.

Önceki oyunlarda 3’lü defans oynamak neredeyse hiç tercih edilmeyen bir taktikti. Fakat yeni gelen stoper seçeneği ile 3’lüdeki kenar stoperlerinizi açık oynatabileceksiniz. Bu sayede 3’lü oynadığınız zaman kanat beklerinizin arkasına sarkan topları kenar stoperleriniz daha açıkta olduğu için uzaklaştırabilecekler.

Football Manager 2022 şu an ön siparişte %10 indirimli haliyle 269,10 TL. İndirimsiz fiyatı ise 299,00 TL. Buradaki bağlantıdan oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz. Muhtemelen oyun ön sipariş süresi bitince normal fiyatına geri dönecektir.

Önceki içerikThe Witcher Evreni: Orianna Kimdir ve Unutulmayacak Bir Gece
Sonraki içerikKingston Technology, DDR5 Belleklerde Intel Platform Onayı Alan İlk (Üçüncü Parti) Tedarikçi Oldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin