Güzel güzel Football Manager 2022’yi açmışsınız, karakterinize jilet takım elbiseyi çekmişsiniz ve kulüpten içeri adımınızı atmışsınız. Başkanla daha ilk görüşmenizde duyduğunuz cümle şu olsaydı? “Bu yaz kuruş bile harcayacak hareket alanımız yok.”

Biraz durup bunun hakkında düşünmenize bile gerek kalmadan aklınıza direkt bedelsiz oyuncular gelir. Onları iyi incelemek, analiz etmek ve gözlemlemek gerekir. Fakat bu havuzu daraltmak adına birkaç filtreye ihtiyaç var gibi duruyor. Kağıt ve kalemleri hazırladıysanız başlayalım.

İlk olarak bedelsiz oyuncuları tercih etme sebebimizi unutmayalım. Paramız yok, fakiriz ve günü kurtarmamız aynı zamanda da geleceğe ışık tutmamız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi bedelsiz olarak aldığınız yaşlı bir oyuncu üzerinde fazla durmayın. Oyun planınızı kendisi üzerine kurmamaya özen gösterin ve o olmadan da bir şeyler başarabilin. Aynı zamanda henüz 30’una gelmemiş orta yaşlı oyuncuları da taktiğinize iyi dahil ederseniz onlardan kazanç da sağlayabilirsiniz.

Bedelsiz En İyi Oyuncular

Kaleciler

İsimMevkiYaş
Willy CaballeroGK40
Ander BardajíGK26
Loïc BadiashileGK23
Yohann PeléGK38
Abdoulaye DialloGK29

Defans Oyuncuları

İsimMevkiYaş
Eliaquim MangalaCB30
Gaetano BerardiCB33
SidneiCB32
Marc NavarroD/WB/M R26
Luca GermoniLB24
Oliver SorgDRL24
Andre WisdomRB28
Diego ContentoD/WB/M R31
Mateo MusacchioCB31

Orta Saha Oyuncuları

İsimMevkiYaş
Jack WilshereAM RLC29
Iago FalqueAM RLC, CF31
Jordon IbeAM RL25
Ljubomir FejsaDM33
Kwadwo AsamoahM LC, D/WB L26
Fede CartabiaAM RLC28
Senad LulicAM LC, D/WB L31
Kevin GutierrezCM, D/WBL28
Sebastian GiovincoAM LC, CF34
Diego PerottiAM RLC33

Forvet Oyuncuları

İsimMevkiYaş
Andy CarrollST32
Han Kwang-songST22
Wilfried BonyST32
Graziano PellèST36
Jerome SinclairST, AM RL25
Carlos TevezST, AMC37
Sergio DiazST, AM C23
Aron JóhannssonST30
Papiss CisséST36
Facundo FerreyraST30

Burada bazı oyunculara değinmek istiyorum. Benim önereceğim ve bir şans vermenizi tavsiye ettiğim ilk oyuncu Jack Wilshere. Size skor katkısı ve oyun katkısı verebilecek potansiyele hala sahip. Ayrıca daha 29 yaşında. Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kesinlikle sakatlık riski. Durumunu çok iyi takip etmeli aynı zamanda çok doğru zamanlarda rotasyona gitmelisiniz. Bedavaya alabileceğiniz en iyi oyunculardan.

Aynı şeyleri Diego Perotti için de söylemek mümkün. Onu da değerlendirebilirsiniz. Gelelim Carlos Tevez’e. Ibrahimovic 40 yaşında ağları delip geçerken Tevez şu anda evindeki televizyonundan onu izliyor. Tevez kariyerinin her noktasında mücadeleci, hırslı ve başarıya aç bir oyuncu olmuştur. Dibini ekmekle sıyırmak isteyebilirsiniz.

Önceki içerikFIFA 2022 Team Of The Group Stage Kadrosu Açıklandı!
Sonraki içerikTürkiye Espor Futbol Ligi 6. Hafta Maçları Tamamlandı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin