Anakart ve ekran kartlarının lider üreticisi GIGABYTE TECHNOLOGY Co. AORUS X570 chipsetli yeni anakartlarını duyurdu. Bu yeni işlemcilerle tam uyumlu X570 AORUS serisi anakartlar, kapsamlı özellikleriyle dikkat çekiyor. AORUS bu yeni anakartlarıyla PCIe® 4.0 dönemini başlatıyor. Amiral gemisi olan X570 AORUS XTREME anakartı, eşsiz güç yönetimi için 16 fazlı dijital güç tasarımı ve en güçlü VRM soğutması için Doğrudan Dokunuşlu Isı Borular ile Fins-Array Stacked Fin Heatsink ile donatılmıştır. Her iki özellik de 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü işlemcilerinde performansı optimize etmeye yöneliktir. X570 AORUS anakartlar aynı zamanda WiFi 6 802.11ax kablosuz standardıyla 2.4Gbps’de ultra hızlı bağlantı sağlar ve kullanıcıların BIOS’u kolaylıkla ve rahatlıkla güncellemeleri için en yeni Q-Flash Plus Teknolojisi yinelemesinde kullanıcı deneyimini daha da geliştirir. X570 AORUS serisi anakartlar, yeni oyun performansı dönemine de öncülük ediyor. “AMD X570 yonga setinin ve 3. Gen AMD Ryzen ™ masaüstü işlemcilerin piyasaya sürülmesi ile birlikte, GIGABYTE, tüm ürünleriyle hazır olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir: Cooler Master i71C RGB İncelemesi

GIGABYTE Kanal Çözümleri Ürün Geliştirme Bölümü Direktörü Jackson Hsu. “Oyuncular ve performans odaklı kullanıcılar, GIGABYTE’ın X570 AORUS anakartlarında uyguladığı özelliklerden etkilenecek. Bu öne çıkan özelliklerden bazıları, 16 fazlı bir dijital güç tasarımı, PCIe 4.0, yüksek hızlı ağ bağlantısı, RGB Fusion aydınlatma ve yeni bir BIOS kullanıcı arayüzü içerir. Profesyonel araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sayesinde, AMD platformlu bir masaüstü oluştururken hem oyuncuların hem de yüksek performans arayanlar için bir ürün tasarladık. ”

GIGABYTE, X570 AORUS Serisindeki her ATX kartının dijital güç tasarımlarında en az 14 güç fazı barındırıyor. Farklı görevler, farklı enerji tüketimini gerektirir, bu yüzden bu değişen enerji tüketimini hesaba katarsak, GIGABYTE, CPU tam potansiyelinde çalışırken daha istikrarlı bir akım akışı sağlamak ve daha iyi bir güç ve termal yönetim sağlamak için bir PowIRstage veya DrMOS ve farklı MOSFET’leri kullanmaktadır.

Amiral gemisi olan X570 AORUS XTREME anakartı, düşük empedans ve gelişmiş denge için 70A’ya kadar yönetebilen her fazlı 16 fazlı, tüm Infineon dijital güç tasarımına sahiptir. Çalışılması gereken 16 faz ile anakart, faz başına yükleme oranını düşürür, böylece daha az ısı üretilir, böylece anakartın genel güç verimliliği, dayanıklılığı ve kullanım ömrü artar. Bu, daha iyi performans ve daha iyi hızaşırtma sağlar ve kullanıcıların yeni 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü işlemcilerinde hızaşırtma potansiyelini, istikrarsız bir güç kaynağı veya hız aşırtma arızalarına veya performansın düşmesine neden olan yüksek sıcaklıklar endişesi olmadan maksimuma çıkarmalarını sağlar.

X570 AORUS Serisi Anakartlardaki M.2 yuvaları, PCIe 4.0 ve SATA modlarını destekler, böylece kullanıcılar M.2 SSD’leri uyumluluk endişesi olmadan satın alabilirler. PCIe 4.0’ın 64 Gb / s bant genişliği, M.2 NVMe SSD’lerin tüm potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlar. Termal azaltma, okuma / yazma hızını yavaşlatarak SSD performansına zarar verebilir ve GIGABYTE, cihaz çalışmasından kaynaklanan aşırı ısı ile mücadele etmek için M.2 Termal Muhafızları uygulamıştır. M.2 SSD cihazları ısıya karşı korumalıdır ve tasarlandıkları gibi çalışabilirler. Ayrıca, Smart Fan teknolojisinin en yeni sürümü, X570 AORUS anakartlarının ikisinde yer alıyor ve fan gürültüsünün desibel seviyelerini ölçen ve kullanıcıların gürültü seviyelerini iyileştirilmiş gürültü azaltma isteğine göre ayarlamalarını sağlayan bir ses sensörü ile birlikte geliyor. Sessiz ve soğuk fan çalışması hiç bu kadar kullanıcı dostu olmamıştı.  AORUS X570 serisi anakartlar, Q-Flash Plus Teknolojisinin en yeni sürümüyle birlikte geliyor. Kullanıcılar bir işlemci, bellek, grafik kartı takmadan veya bilgisayarı açmadan bile BIOS’u kolayca güncelleyebilir, böylece uyumluluk sorunları nedeniyle sistemi açamamak endişesi olmadan BIOS’u güncelleyebilirler. X570 AORUS serisi anakartlar, kullanıcılara daha sezgisel bir kullanıcı arayüzü sağlayarak yükseltilmiş bir BIOS arabirimi kullanır, böylece performanslarını ve hız aşırtmalarını yükseltmek için ayarlarını kolayca yapabilirler. X570 AORUS anakartlar, ürün dayanıklılığını ve servis ömrünü uzatmak için yalnızca GIGABYTE Ultra Durable ™ Teknolojisi ile güçlendirilmiş en iyi bileşenleri kullanır. Enerji tasarrufu sağlayan ve etkili soğutma çözümleri sağlamak için tüm katı kapaklar, dijital güç tasarımları ve Akıllı Fan teknolojisinin kullanılması sayesinde, AORUS anakartları, en iyi oyunların keyfini çıkarmaları için yüksek kaliteli bir PC sistemi kurmak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir.

Önceki içerikSteam Chat Mobil Uygulaması Yayınlandı
Sonraki içerikCall of Duty: Modern Warfare Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin