Dünyanın önde gelen premium oyuncu donanımları üreticisi GIGABYTE, bugün NVIDIA Ampere mimarisi ile güçlendirilmiş AORUS GeForce RTX 3000 serisi üst seviye ekran kartlarını duyurdu.  GIGABYTE, AORUS GeForce RTX™ 3090 XTREME 24G, AORUS GeForce RTX™ 3090 MASTER 24G, AORUS GeForce RTX™ 3080 XTREME 10G, ve AORUS GeForce RTX™ 3080 MASTER 10G olmak üzere toplam 4 yeni ekran kartını piyasa sürmeye hazırlanıyor. Her bir ekran kartı GIGABYTE’ın sertifikalı hız aşırtma teknolojisi ile donatıldı. Bir önceki nesil AORUS ekran kartlarında bulunan soğutma teknolojisini baz alan GIGABYTE, RTX 3000 serisi ekran kartlarının yüksek soğutma ihtiyaçlarını karşılamak için daha güçlü MAX-COVERED soğutma teknolojisini geliştirdi. Ekran kartının yan tarafında bulunan LCD ekran ise ekran kartının durumunu, yazıları ve resimleri gösteriyor. RGB Fusion 2.0 teknolojisi sayesinde AORUS ekran kartında bulunan tüm ışıklandırmalar kullanıcının tercihine göre ayarlanabiliyor.

Max-Covered soğutma teknolojisi kullanıcılara 2 adet 115mm ve 1 adet 100mm boyutlarında özenle tasarlanmış fanlar sunuyor. Isının heat-sink üzerinde dağıtımı konusunda yeni nesil AORUS ekran kartları bir önceki nesilden çok daha başarılı.

AORUS ekran kartları piyasada RTX 3000 serisi kartlar arasında en çok görüntü çıkışı sağlayan marka. 3 adet HDMI ve 3 adet Display Port olmak üzere toplamda 6 adet görüntü çıkışı ile geliyor. Ekran kartı üzerinde bulunan çift BIOS butonu sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman ekran kartının performansını düşürmeden daha sessiz fanlara sahip olabiliyorlar. AORUS bir çok diğer markalardan farklı olarak kullanıcılarına 4 yıl garanti sözü veriyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin