ps5

Uzun yıllardır neredeyse tüm oyuncular tarafından beklenen Sony’nin oyun konsolu olan PlayStation 5 için, gelecek hafta bir lansman düzenlenmesi bekleniyor. Bu lansmanda yeni ve modern oyun konsolu olan Playstation 5 hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra önemli duyurular da yer alacak. 

Lansman Haziran Ayında Gerçekleşecek

Tarihin 3 Haziran olarak tahmin edildiği etkinlikte ise, PlayStation 5’in görünümü ve özelliklerinin yer alacağı belirtiliyor. Ancak, COVID-19 Pandemisi dolayısıyla bu tarihin hala kesin olmadığını ve esneyebileceğini de göz ardı etmemek gerek. Yeni konsol için istenen ve verilecek olan fiyatlandırmanın oyun sektöründe rekabet yaratacağı kanısındalar. Fakat hala biçilmiş bir fiyat söz konusu değil. 

Playstation 5’te öne çıkan özellikler;

2020 tatil dönemi piyasaya sürülecek olan PS5, resmi Playstation sitesinde paylaştığı bazı bilgilerle de dikkat çekti. Bunlardan bazıları ise şu şekildeydi: 

Yıldırım hızı: PlayStation konsolunun yapabileceklerinin kurallarını baştan yazan özel CPU, GPU ve Entegre G/Ç ile SSD’nin gücünden faydalanın.  

Çarpıcı oyunlar: İnanılmaz grafiklere hayran kalın ve yeni PS5™ özelliklerini deneyimleyin.  

Nefes kesici etkileyicilik: Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler ve 3D Ses teknolojisi desteğiyle daha derin bir oyun deneyimini keşfedin. 

Playstation 5 Fiyatı ve Çıkacak Oyunlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi henüz bir fiyatlandırma olmamakla beraber tahminler mevcut. 499$ olacağı yönünde çıkan fiyat etiketinin yanı sıra, başka kaynaklardan alınan bilgiye göre (Playstation Official Magazine) ise PS5 için çıkacak olan ilk oyunların şu şekilde olduğunu söyledi.

➤Gothic Remake 

➤Nith’O Infinity Reborn 

➤Ultimate Fishing Simulator 2 

➤FIFA 21 

➤Rainbow Six Siege w

➤EA Sports NHL 21  

➤Moonray  

➤Sniper Elite 5 

➤Observer System Redux  

➤Path of Exile 2  

➤WRC 9 

➤Outriders  

➤Dying Light 2 

➤Rainbow Six Quarantine  

➤Redo! Enhanced Edition 

➤MicroMan 

➤A Rat’s Quest: The Way Back Home  

➤Assassin’s Creed Valhalla  

➤PsyHotel 

➤Battlefield 6  

➤Warframe 

➤Chorus  

➤Cygni All Guns Blazing  

➤Dauntless 

➤DiRT 5  

➤Dragon Age 4  

➤Godfall -Gods & Monster  

➤Scarlet Nexus  

➤Soulborn  

➤Starfield  

➤The Elder Scrolls 6  

➤The Lord of the Rings Gollum  

➤The Sims 5  

➤Vampire The Masquerade Bloodlines 2  

➤Watch Dogs Legion  

➤Madden 21 

➤Quantum Error 

Bu oyunlar hala kesin olmamakla beraber değişebilir de. Haziran 3’te görebileceğimizi düşündüğümüz PS5’in DualSense için olan görüntüleri dışında elimizde pek gerçeğe yakın görüntü maalesef yok.

 DualSense’in, PlayStation mimar olan Mark Cerny ile beraber resmi yayınladığı bu fotoğraf dışında PS5 için biçilmiş bütün diğer fotoğraflar maalesef sadece birer konsept görüntüleri. 3 Haziran’da yeni bilgilerle görüşmek üzere! 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: PlayStation Store İçin Yeni İndirimler Başladı, 10 Oyun Önerisi Sizlerle

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin