Popüler bir fantastik kitap serisi olan Harry Potter’ın yeni oyunu üzerinde çalışmalar 2020 yılından beri devam ediyordu. Warner Bros. Interactive Entertainment’in yayıncılığını, Avalanche Software ve Portkey Games’in geliştiriciliğini üstlendiği Hogwarts Legacy bir açık dünya aksiyon oyunu olacak.

18 Mart’ta Türkiye saati ile 00.00’da Playstation YouTube kanalında yapılan canlı yayında oyun ile ilgili görüntüler paylaşıldı. Yaklaşık 15 dakikalık bir oynanış-bilgilendirme videosundan sonra yapımcılar oyun ile ilgili görüşlerini oyunculara aktardı. Hogwarts Legacy’nin 2022 yılının Kasım ya da Aralık ayında çıkabileceği bilgisini yayında izleyicilerle paylaştılar.

Hogwarts Legacy, 1800’lü yıllarda Harry Potter kitaplarındaki büyücülük okulu olan Hogwarts’ta kendi cadınızı veya büyücünüzü oluşturabileceğiniz bir açık dünya oyunu olacak.

Hogwarts Legacy Oynanış Videosu

Hogwarts Legacy - State of Play Official Gameplay Reveal | PS5, PS4

Playstation YouTube kanalında yapılan canlı yayında oyunla ilgili bazı konsept görüntüler de oyuncularla paylaşıldı. Oyun grafik bakımından gayet güzel duruyor. Oynanış görüntüleri bakımından çoğu oyuncuyu cezbetse de sosyal medyada Harry Potter fanları tarafından beğenilmeyen bazı yanları da bulunmakta.

Hogwarts Legacy Konsept Tasarım Görüntüleri

Hogwarts Legacy’den Oyun İçi Bazı Görüntüler

Oyunun Playstation kanalında yayınlanması sizi düşündermesin. Oyun bütün platformlar için çıkışını gerçekleştirecek. Eğer ilerleyen zamanlarda bir exclusive olma durumu olursa başka tabii.

Şu ana kadar yayınlanan bilgilere ve görüntülere göre oyun ortalama üstü bir oyun olacak gibi duruyor. Bazı Harry Potter fanları oyuna pek ilgili yaklaşmıyorlar fakat oyun çıkış tarihi yaklaştığı zaman akıllardaki bazı soru işaretleri de tek tek kalkmaya başlayabilir. Eğer oyunla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buradaki bağlantıdan oyunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin