Playstation yapılan raporlara göre, Xbox Game Pass’e rakip olacak gibi gözüküyor. Playstation, sızdırılan bilgilere göre kendi abonelik hizmetini başlatmaya hazırlanıyor ve bu abonelik sisteminde üç seçenek bulunacak. Yani oyuncular klasik oyunların yanı sıra PS4 ve PS5 oyunlarına da erişim sağlayacak.

3 Aralık 2021 tarihinde Bloomberg’den Jason Schreier, aboneliğin Playstation Now ve PS Plus’ı birleştirmeyi planladığını iddia etti. İddiaya göre, her biri farklı bir fiyatta olan üç farklı katman olacak. İlk katman, ücretsiz aylık oyunların ve çevrimiçi çok oyunculu oyunların bulunduğu bir seçenek olacak ve PS Plus avantajlarını içerecek. İkinci katman ise belirli PlayStation 4 ve 5 oyunlarına erişimi sağlayacak. Ayrı zamanda PS1, PS2, PS3 ve PSP’den klasik oyunların bulunduğu bir kitaplık olacak.

Raporda ayrıca Sony’nin, Xbox’ın, PS Now’ın yerini alacak olan xCloud akış hizmeti gibi bulut oyunlarına olan ilginin daha fazla olduğu açıklandı.

Xbox Game Pass, abonelik hizmetinde bizlere 200’den fazla oyun sunmakta. Forza Horizan 5 gibi yeni oyunları bizlerle buluşturulmasından dolayı övgüler üzerinde. PlayStation’ın kendi sürümü, piyasaya çıktığında Xbox Game Pass’e güzel bir rakip olacak. PlayStation’ın bu tür bir hizmetle çıkması an meselesi gibi görünüyordu. Zamanla varlığı hakkında daha fazla şey öğreneceğiz gibi gözüküyor. Mevcut sınırlı bilgi göz önüne alındığında, resmi bir duyurunun hala uzakta olması muhtemeldir.

Önceki içerikTCL x OTHERSIDE VALORANT Turnuvası Duyuruldu
Sonraki içerikThe Game Awards 2021’e Aday Gösterilen Oyunlar

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin