Çıkışına bir aydan az bir süre kalan Horizon Forbidden West için geçtiğimiz günlerde 12 dakikalık bir oynanış videosu yayınlandı. Oyundaki özelliklerin bir kısmına bakış atabileceğimiz bu video 4K çözünürlükte, 60 FPS Performans Modu kullanılarak çekilmiş.

Horizon Forbidden West hem Playstation 4 hem de Playstation 5 platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Horizon Zero Dawn’da olduğu gibi bu oyun da PS Exclusive olarak çıkış yapacak. Fakat son zamanlarda Playstation oyunlarının PC’ye çıktığını düşünürsek bir gün Horizon Forbidden West de PC için Steam platformuna gelebilir.

Bu oynanış videosunda ana karakter Aloy’un kullanabileceği yeni yeteneklere, oyundaki açık dünyanın bir kısmına ve muazzam grafiklere göz atabileceğiz.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat’ta Çıkışını Gerçekleştirecek

IGN’in oyun hakkındaki yorumlarına bakacak olursak Horizon Zero Dawn’da eksik hissedilen özellikler bu oyunla birlikte tamamlanmış ve daha oturaklı şekilde oyunculara sunulmuş. Fakat oyun içindeki amacımızla ilgili bir fikirleri olmadıklarını bunu da oyun çıktıktan sonra daha net öğrenebileceğimizi de eklemişler. Yani Horizon Forbidden West’in, Horizon Zero Dawn’dan mekaniksel olarak daha üstün bir oyun olacağı beklentisine kapılsak yanlış bir beklentiye girmiş olmayız.

İlk oyundan çok daha kompleks bir aksiyon sistemi, keşfedilmesi daha eğlenceli bir açık dünya ve daha çeşitli yan görevler olacağının altı çizilmiş. Bunun yanı sıra tırmanma mekaniklerinin de gözle görülür biçimde geliştirildiği söyleniyor.

Horizon Forbidden West: The First Hands-On Preview

Horizon Forbidden West şu anda Playstation Store üzerinden ön siparişe açık durumda. Playstation 4 Standart Versiyonu 599,00 TL, hem Playstation 4 hem de Playstation 5 versiyonunu içeren ve oyun için ek materyaller içeren Dijital Deluxe Edition Sürümü 789,00 TL ve Playstation 5 Standart Versiyonu ise 699,00 TL.

Playstation 5 versiyonuna özel olarak daha hızlı yükleme süreleri, DualSense’e özel olarak adaptif tetik tuşları ve Haptic geri bildirim özelliği gibi yeni özellikler mevcut.

Oyunu ön siparişten satın almak istiyorsanız buradaki bağlantıdan Playstation Store sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki içerikBlizzard, Yeni Bir Evrende Geçen Hayatta Kalma Oyunu Üzerinde Çalışıyor
Sonraki içerikRust Silah Rehberi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin