Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Activision-Blizzard’ı 70 milyar dolar civarı bir fiyata satın alacağını açıklamıştı. Bu satın alma haberinin ardından şirketle ilgili haberler dur durak bilmeden gelmeye devam ediyor. Blizzard’ın yayınladığı son paylaşımda da şirketin yeni bir hayatta kalma oyunu üzerine çalıştığını öğrendik.

Oyun dünyasında büyük ses getiren Microsoft’un, Activision-Blizzard’ı satın alacağı haberinin ardından iki kanatta da büyük hareketlilik başladı. World of Warcraft ve Starcraft gibi isimlerin sahibi olan Activision-Blizzard’ın bir parçası olan Blizzard Entertainment da gündemde yer edinmeye başladı.

Blizzard Entertainment her ne kadar yeni bir hayatta kalma oyunu geliştirmeye başlasa da başlamaları haricinde elde avuçta fazla bir bilgi yok. Bilinen yegane şey oyunun yeni bir evrende geçeceği ve PC, konsol platformlarına çıkış yapacağı.

Blizzard Yeni Çalışma Arkadaşları Arıyor

Twitter üzerinden paylaşılan bağlantı ile Blizzard yeni iş arkadaşları aradığını duyurdu. Bağlantıda yazdığı üzere şirket sanat, tasarım ve mühendislik üzerine uzman ekip arkadaşları arıyor. Hayatta kalma türünde olacak olan bu oyun 2016 yılında çıkış yapmış olan Overwatch’tan sonra ilk yeni ve başka bir evrene bağlı olmayan oyun olacak.

Bunun yanı sıra Twitter paylaşımında gördüğümüz orta çağı andıran görsel hariç oyunla ilgili başka bir görsel yok. Konu yeni bir evren ve Blizzard olunca insan heyecanlanıyor doğrusu. Ne ile karşı karşıya olduğumuzu yakında gelecek olan net bilgilerle daha net öğrenebiliriz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin