Microsoft, AMD’yi Halo Infinite’in PC sürümü için ortağı olarak seçti. Bu, çok sayıda pazarlama fırsatı anlamına gelse de, Microsoft, bu kampanya sayesinde oyunun kare hızlarını arttıracağını ve sonunda oyuna Ray Tracing özelliğini getireceğini açıkladı.

Xbox’ın Marketing Menajeri Noah Benesch; “Ray Tracing’i Halo Infinite’e getirmek için AMD ile daha yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Ray Tracing özelliğine sahip olacak olan Halo Infinite’i oyuncularla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Ve bu doğrudaki geliştirmelerde önceliğimiz konumunda.” açıklamalarında bulundu. Şimdiye kadarki gelişmelere bakacak olursak Microsoft, Halo Infinite’e Ray Tracing özelliğini getirmek için atılımlarda bulunuyor. Şu anlık Xbox Series S ve X konsolları için bir Ray Tracing açıklaması yapılmadı fakat PC sürümü için çalışmalar devam ediyor.

Bu ortaklık doğrultusunda AMD, Halo Infinite temalı bir Radeon RX 6900 XT ekran kartı hazırladı ve bu ekran kartı sosyal medya üzerinden Halo oyuncularına hediye edilecek.

AMD Radeon™ RX 6900 XT Halo Infinite Limited Edition Graphics Card

Microsoft’un Nvidia’nın DLSS (Deep Learning Super Sampling) teknolojisini kullanmasını tercih edip etmediği belli değil, ancak Microsoft, AMD’nin teknolojilerinden sonuna kadar yararlanmak istediği bilgisine sahibiz. Bu da demek oluyor ki Ray Tracing gibi birçok teknolojiden yararlanılacak. Halo Infinite çıkış yaptığı zaman bunları net bir şekilde göreceğiz.

AMD ve Microsoft ortaklığı dışında Halo Infinite ekibi, oyunun daha fazla özelliğe sahip olmasını sağlamak için Discord ve Razer Chroma RGB ile de çalışıyor. Halo Infinite, oyun içi Discord sunucu davetlerini ve hatta benzersiz ışık efektleriyle Razer Chroma RGB desteğini destekleyecek. Yani Razer ürünleri ile oyunu oynadığınız zaman ürününüzün ışıkları oyun içindeki aksiyonunuza göre değişecektir. Bunun yanı sıra Discord ile yapılan ortaklık ile oyunculardan bir popülasyon yaratılması amaçlanmış olabilir.

Halo Infinite, 15 Kasım tarihinde çıkışını gerçekleştirecek ve şu an Steam platformu üzerinde ön sipariş seçeneği ile 299,00 TL fiyatı ile satışta. Buradaki bağlantıdan oyunun Steam sayfasına erişebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin