15 Kasım 2021’de çıkış yapacak olan Halo Infinite’in Hikaye Modu için 6 dakikalık bir fragman videosu yayınlandı. Fragmanda oyundaki savaş mekanikleri ve açık dünya gözümüze çarpan detaylardan bazıları.

2020 Yılında oyun ertelendiğinden beri hikaye modu adına herhangi bir detay paylaşılmamıştı. Sadece çok az oyuncunun katıldığı iki tane kapalı beta hariç oyun hakkında neredeyse pek bir şey bilinmiyordu. Bu kapalı betalar da oyunun multiplayer modu içindi. Yani hikaye modu ile ilgili detaylar hala merak konusuydu.

Bu meraklar düne kadar (25 Ekim 2021) sürmeye devam etti. 25 Ekim gününde saat 16:00’da geliştirici ekip 343 Industries, oyunun hikaye moduna genel bir bakış atan fragmanı canlı olarak Xbox YouTube kanalından yayınladı.

Call of Duty ve Battlefield’in önde gelen rakiplerinden biri olan Halo Infinite’in bundan üç sene önceki (2018) duyurusundan beri güzel günler geçirmediği aşikar. 2020 yılında 8 dakikalık oynanış videosu yayınlandığında grafiklerin çok yetersiz bulunmasından dolayı oyun tam bir sene ertelenmişti. 2021’in ortalarına geldiğimizde ise oyunun hala net bir çıkış tarihi olmaması yine hayranları endişelendirmişti. Öyle ki, Xbox patronu Phil Spencer oyunun 2021’de çıkacağını doğrulamak durumunda kalmıştı.

Fakat yaz ayları boyunca oyun çok başarılı bir kapalı beta süreci geçirmiş ve Ağustos’ta yapılan Gamescom etkinliğinde oyunun çıkış tarihi duyurulmuştu. Buna rağmen, etkinlikte oyunun hikaye modundan yalnızca çok kısa ara sahneler gösterilmişti. Geliştirici 343i, sonunda iddia ve spekülasyonlara son vererek bugün öğleden sonra 6 dakikalık bir Halo Infinite hikaye modu fragmanı yayımladı. Oyunun yenilenmiş grafikleri videoda ön planda yer alırken, hikayenin gidişatına dair de ipuçları verildi.

Hikaye modunun 6 dakikalık fragman videosu;

Halo Infinite | Campaign Overview

Oynanış fragmanında gözümüze çarpan en önemli detaylardan birisi bölge ele geçirme oluyor. Bazı oyuncular bu tarzı Far Cry ve Shadow of Mordor gibi oyunların tarzına benzetmekte. Kimileri bunu olumlu kimileri olumsuz karşılıyor. Fakat bunun oyuna nasıl yedirildiği asıl önemli olan noktalardan birisi. Oyuncuyu sıkmayacak ve güzel harmanlanan bir yapıyla birlikte bu görevler epey eğlenceli hale gelebilir.

İlginizi çekebilir; Halo Infinite İçin Microsoft ve AMD’den Ortak Kampanya

Önceki içerikLeague of Legends 11.22 Yama Notları Sızdırıldı
Sonraki içerikİçerisinde Ünlü Twitch Yayıncılarının da Bulunduğu Bit Aktarımı Söylentisi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin