God of War: Ragnarok‘tan oyun içi görüntülerden oluşan bir fragman videosu yayımlandı. Playstation 5 konsolu için en beklenilen oyunlardan biri olan GOW: Ragnarok’un 2022 yılının bahar aylarında hem Playstation 5 hem de Playstation 4 platformlarına çıkış yapacak. Sony’nin en önemli exclusive oyunlarından biri zaten GOW serisi. İki platforma da çıkacak olması konsol oyuncularını sevindirmiştir diye düşünüyoruz.

GOW: Ragnarok oyun içi fragmanında Kratos ve Atreus gibi ana karakterlerin yanında düşman olan Thor ve Freya da görüldü. God of War: Ragnarok, çeşitli medya kuruluşları tarafından, 2021’in en çok beklenen oyunları listelerinde yer aldı. Oyun içi fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

God Of War Ragnarök - PlayStation Showcase 2021 Reveal Trailer | PS5 Games

God of War serisinin dokuzuncu, kronolojik olarak da dokuzuncu olan oyun 2018 yapımı God of War oyununun devamı niteliğinde olacak. Esin kaynağını İskandinav mitolojisinden alan oyun, eski Norveç’te geçecek ve ana kahramanlar olan Kratos ve küçük oğlu Atreus’a yer verecek. Oyunun, önceki oyunda Kratos’un Şir tanrısı Baldur’u öldürmesinden sonra olacağı tahmin edilen İskandinav tanrılarının ölümlerini anlatan ve günlerin sonunu getiren bir dizi olayı içeren Ragnarök’u başlatması bekleniyor.

Önceki oyunun konusu tabii ki Kratos’un Atreus’u hayata hazırlamasından ibaret değil. God of War aslında bir yolculuk, Kratos’un ölen karısının ve tabii ki Atreus’un da ölen annesinin küllerini -onun arzu ettiği gibi- serpmek için diyarın en yüksek noktasına götürme serüveni. İlk 3 oyundan daha farklı bir deneyim olan 2018’de çıkan God of War, daha farklı bir tarzı ele alıyordu. İzometrik açıdan TPS kamera açısına geçmesiyle ilk başta oyuncularda bir tepki yaratsa da oyunun inceleme puanları gayet yüksek notlar almıştı.

GOD OF WAR: RAGNAROK DLC Mİ?

Oyuncuların aklına takılan bir diğer soru da Ragnarok’un DLC olup olmadığıydı. Oyunun bir önceki oyunla grafik ve oynanış olarak neredeyse aynı görünüyor olması oyuncuların aklına bu soruyu ister istemez getiriyor. Fakat Ragnarok bir DLC değil. Tam sürüm bir oyun olarak piyasaya çıkacak ve PS4,PS5 platformlarında Sony özel oyunu olarak boy gösterecek.

God of War: Ragnarok ile ilgili bir ilk bakış yazısını Playstation kendi blogunda yayınlamıştı. Ona da buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin