Bildiğiniz üzere Sony bazı Playstation exclusive oyunlarını PC’ye getireceğini duyurmuştu. Bu doğrultuda PC’ye gelen ilk oyunları Horizon Zero Dawn olmuştu. Bunun üzerine oyuncular da diğer exclusive oyunların PC’ye gelip gelmeyeceğini merak ediyorlardı.

Bu merakların üzerine Sony, 14 Ocak 2022’de God of War’ı PC’ye getireceklerini açıkladı. Şu an Steam platformunda ön siparişte 329,00 TL fiyatıyla satışta. Buradaki bağlantıdan God of War’ın Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2018’de çıkan ve God of War, ilk üç oyunun aksine İskandinav mitolojisine odaklanan ve onun üzerinden hikayesini oluşturan bir oyundu. 2022 yılı içerisinde çıkması planlanan God of War: Ragnarok da serinin son İskandinav mitolojisi konulu God of War oyunu olacak. Reddit gibi platformlarda üretilen teorilere göre bir sonraki God of War oyununun Mısır mitolojisini konu alması bekleniyor.

God of War Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 3 1200
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) ya da AMD R9 290X (4 GB)
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 70 GB HDD

Önerilen

  • İşlemci: Intel Core i5-6600K ya da AMD Ryzen 5 2400 G
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) ya da AMD RX 570 (4 GB)
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 70 GB SSD

Sistem gereksinimlerini inceleyecek olursak günümüz oyunlarıyla karşılaştırdığımız zaman çok daha makul sistem gereksinimleriyle karşılaşıyoruz. Yukarıdaki görselde çözünürlükler ve FPS değerleri için daha detaylı sistem gereksinimi bilgileri bulabilirsiniz.

God of War ayrıca gerçek 4K çözünürlüğü de destekleyecek ve 21:9 geniş ekranlarda sorunsuz çalışacak. Bunun yanı sıra NVIDIA’nın DLSS ve Reflex özelliklerine sahip olacak.

God of War’ın PC’ye gelmesi ile hem oyunu daha önce oynamamış ve oynamak isteyen oyuncular rahatlıkla oynayabilecek hem de daha önce oynamış oyuncular da bir kez daha kendilerini oyunun eşsiz atmosferine kaptırıp gidebilecekler.

Önceki içerikThunder Tier One Artık Steam Üzerinden Satın Alınabilir
Sonraki içerikFIFA 2022 TOTW 12 Haftanın Takımı Açıklandı! Süper Lig’den Bir Oyuncu Bulunuyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin