Sony, Horizon Zero Dawn’ı PC platformuna çıkarttıktan sonra diğer PS Exclusive oyunlarını da PC’ye getirebileceklerini duyurmuştu. God of War da yakın zamanda PC platformuna çıkış yapabilir. Bunu destekleyen en temel düşünce Sony’nin kendi oyunlarını PC platformuna çıkaracak olması düşüncesiydi. God of War’ın yanı sıra oyuncular Uncharted, The Last of Us, Spider-man gibi oyun serilerinin yanı sıra Ghost of Tsushima ve Gran Turismo gibi oyunları da PC’de görmek isteyeceklerdir. Ve elbette yıllardır Playstation’a özel olarak çıkan God of War serisinin 20 Nisan 2018 tarihinde piyasaya sürülen efsane oyununu PC’de oynamak ve deneyim etmek bambaşka olacaktır.

Bu iddiayı destekleyen ve ortaya çıkartan önemli unsurlardan birisi de paylaşılan bir ekran görüntüsünde oyunun sayfasında Masaüstü Kısayolu Oluştur, Mouse ve Klavye ile oynanabilir, “Oyunu oynamak istiyorsanız Steam hesabınızla oturum açmalısınız.” gibi ibareler olmasıdır. Bu paylaşım PC oyuncularını oldukça heyecanlandırsa da Sony tarafından henüz durumla ilgili bir açıklama gelmedi. Bu tarz iddialar yayıldıkça Sony de ilerleyen günlerde bir hamle yapabilir. Bahsettiğimiz ekran görüntüsüne aşağıdaki ekten bakabilirsiniz;

Sony, 9 Eylül tarihinde yaklaşık kırk dakikalık bir Playstation sunumu gerçekleştirerek birçok konsola özel oyunu göstermişti. Onlarla ilgili haberlerimizi de sitemizde bulabilirsiniz. God of War: Ragnarok’un da bu sunumda oyun içi görüntülerden oluşan fragmanı oyuncularla paylaşılmıştı. God of War hayranlarının merakla beklediği bu oyunun çıkış tarihinin 2022 yılına ertelenmesiyle 2018’de çıkan God of War oyunun PC’ye bu sıralarda çıkış yapması oyuncuları tatmin eder gibi gözüküyor. Yeni oyunu beklerken bazı oyuncular oyunu PC’de deneyimlemek isterken bazıları da ilk kez oynayacak olabilir.

Kendi düşüncelerimi eklemek gerekirse God of War’un PC’ye gelme ihtimalini yüksek buluyorum. Bu hem yeni oyunun çıkışına kadar oyuncuları oyalayacaktır hem de hafıza tazelemek isteyenler için PC platformunda da satış yaptıracaktır. Ayrıca Sony’nin kendi özel yapımlarından bazılarını PC’ye getirebileceğini duyurmuş olması hali hazırda da Horizon Zero Dawn’ın PC’ye çıkmış olması kesinlikle bu iddiayı güçlendiriyor. Sony ilerleyen günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapar mı bilemeyiz ama hepimiz merakla bekliyoruz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin