Bildiğiniz üzere Sony, birkaç özel Playstation oyununu hali hazırda Steam aracılığı ile PC platformuna getirmişti. Bunlara örnek olarak Days Gone, Horizon Zero Dawn ve tabii ki çoğu oyuncunun gönlünde taht kuran 2018 çıkışlı God of War gösterilebilir. Yaklaşık birkaç ay önce de Uncharted: Legacy of Thieves de PC için duyurulmuştu. Yani kısaca söyleyebiliriz ki Sony, PC pazarına da açılarak oyuncu kitlesini genişletmeyi planlıyor.

2013 yılında çıkış yapan ve eleştirmenler tarafından oldukça olumlu yorumlar alan The Last of Us, çoğu Playstation oyuncusu için çok ayrı bir yere sahip. İlk bakışta klişe bir zombi salgını oyunu gibi gözükse de gerek içeriği gerekse de anlattığı yer yer duygusal yer yer de aksiyon dolu hikayesi kendisini klişe kalıpların dışına atmayı başarmıştı.

Aslında bakacak olursak resmi bir duyuru gelmeden önce The Last of Us Remake’in PC ve PS5 platformları için geleceği sızdırılmış ve oyuncular tarafından çeşitli platformlarda duyurusu yapılmıştı. Fakat geçtiğimiz gün düzenlenen Summer Game Fest sunumunda The Last of Us ve Uncharted serisinin yönetmeni Neil Druckmann tarafından oyunun Remake versiyonlarının PC ve PS5 platformları için çıkacağını duyuruldu.

The Last of Us Remake’in çıkış tarihi sadece PS5 platformu için duyuruldu.

Merakla beklenen The Last of Us Remake yapımının 2 Eylül’de PS5 platformu için çıkış yapacağı duyuruldu. Tabii bu tarih herhangi bir erteleme olmaması durumunda geçerli. PC kanadı için ise herhangi bir çıkış tarihi verilmedi. Etrafta dolaşan duyumlara bakacak olursak PC platformu için süren optimizasyon çalışmaları da birkaç ay kadar sürecektir.

The Last of Us Remake için bir fragman videosu da yayınlandı.

The Last of Us Remake Reveal Trailer (PC, PS5)

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin