Uncharted oyununun yapımcı firması Naughty Dog, Uncharted: Legacy of Thieves Collection paketini PC ve Playstation 5 platformuna yeni jenerasyona uygun şekilde port edeceğini açıkladı.

Oyuna çoğu oyuncunun aşina olduğunu düşünmekle beraber aşina olmayanlar için ufak bir açıklama yapmak gerekirse oyun Nathan Drake adlı bir hazine hırsızının hikayesini anlatıyor. Playstation konsolunun en önemli özel oyunlarından birisi ve Sony’nin de yatırım yaptığı en köklü serilerden biri. Uncharted adında tam beş oyun çıkış yaptı. İlk üç oyun PS3 ve PS4 platformlarında bulunurken dördüncü ve beşinci oyunlar sadece PS4 platformu için çıkış yaptı. Naughty Dog’un yaptığı açıklamada ise dördüncü ve beşinci oyunun hem PS5 hem de PC platformuna yeni nesile uygun olarak port edileceği bilgisi yer aldı.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection’ın, Playstation 5 platformu için en erken 2022 yılında çıkış yapması bekleniyor. Oyunun PC versiyonu ise partner bir firma olan Iron Galaxy tarafından port ediliyor. PC versiyonunun PS5 versiyonundan kısa bir süre sonra da çıkış yapması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda da konuyla ilgili daha net açıklamalar gelecektir.

Dördüncü ve beşinci oyun yeni nesile entegre olarak bir nevi ‘remaster’ edildiği için grafiksel ve mekaniksel olarak PS4 portlarından daha kaliteli olacaktır. Yani serinin bu oyunlarını daha önce severek oynadıysanız yeni nesil portlarını da daha iyi grafiklerle tekrardan deneyim edebilirsiniz.

Bir bilgi daha vermek gerekirse dördüncü oyun ilk üç oyunda olduğu gibi Nathan Drake’in hikayesinden ilerlese de beşinci oyun Chloe ve Nadine’nin hikayesini anlatmakta. Dördüncü oyunda Nadine ile karşılaşmışlığımız da vardır kendisini oradan hatırlayanlar olacaktır. Beşinci oyun ayrı bir şekilde tam oyun olarak satılmakta ve DLC özelliği taşımamaktadır.

İki oyunda da Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği mevcut. Oynamak isteyen oyuncular dilediği seçeneklerle oynayabilir. Türkçe dublaj kalitesi ise yeterli olup rahatsız orijinalliği fazla bozmamaktadır.

Playstation Blog’unda yayınlanan yazıyı okumak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Önceki içerikIntel Monster Reloaded CS:GO Güz Dönemi Playoff Grupları ve Eşlemeleri Belli Oldu
Sonraki içerikThe Witcher Evreni: Shani Hakkında Bilgiler

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin