REKLAMmonsters reloaded advertisement

Hepimizin bildiği üzere son zamanlarda sanal paraların aşırı yükselmesiyle beraber kripto para madenciliği de oldukça arttı. Gerek sıfır olarak, gerekse ikinci el piyasasında ekran kartı bulmak oldukça zorlaştı. Hatta insanlar harici ekran kartı bulamadıkları için laptoplar ile mining faaliyetlerine bile giriştiler.

Ancak son zamanlarda gündeme bomba gibi düşen bir iddia ise tüm oyun severleri tedirgin etti. Çin forumlarındaki söylentilere göre; PS5’in bir Ethereum madencilik algoritması olan NBMiner‘ı desteklemek için hacklendiği ve 99MH / s kazım kapasitesine sahip olduğu iddia edildi. İyi ayarlanmış bir AMD Radeon RX 6900 XT grafik kartının yaklaşık 60MH / s madenciliğe sahip olduğunu düşünürsek, bunun inanılmaz bir başarı olduğu çok açıktı.

Paylaşılan bilgilerde, PS5’in, 211W civarında güç harcayarak 99MH / s kazım yaptığını ve RDNA 2 tabanlı Radeon RX 6000 serisi amiral gemisi grafik kartlarına kıyasla etkileyici olacağı belirtildi. Radeon RX 6800 XT ve Radeon RX 6900 XT grafik kartlarını ayarlayarak hız aşırtabilirsiniz, ancak 60MH / s kazımı aşmanın imkansız olduğunu göreceksiniz.

Hepimiz kripto para madenciliğinin ne kadar büyük olduğunu biliyoruz, Sony’nin yeni nesil PlayStation 5 konsolunun kripto madenciliğini desteklemek için hacklendiğini ve 99MH / s madencilik gücünü artırabileceğini gösteren raporlar ise tamamen sahte çıktı. Böyle bir şeyi başarmak zaten inanılır gibi değildi hatta imkansızdı.

Oyuncular olarak zaten sıkıntılı günler geçiriyoruz bir de bu haber doğru olsaydı yüreğimize inerdi herhalde.

Önceki içerikVALORANT, Astra’nın Hatası Keşfedildi
Sonraki içerikFootball Manager Touch Versiyonunun Farkı Nedir?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin