REKLAMmonsters reloaded advertisement

Futbol tutkunlarını bilgisayara kilitleyen efsanevi oyun Football Manager, normal sürümün yanında FM Touch ve FM Mobile sürümleriyle de içimizdeki futbol menajerini sanal ortama aktarmakta. Peki Football Manager Touch versiyonunun farkı nedir? Detaylar haberimizde…

Öncelikle şunu belirtmemiz lazım. Football Manager’ın normal versiyonu, tam sürümdür ve bütün özellikleri kullanabilirsiniz. Football Manager Mobile sürümü ise akıllı telefon ve tabletler için üretilmiş olup Android ve IOS’ta kullanılabilir. Ancak FM Mobile’da masaüstü versiyonunda bulunan birçok özelliği kullanamazsınız. Football Manager Mobile, oldukça sadeleştirilmiş ve hızlandırılmış bir sürümdür.

Football Manager Touch versiyonunun farkı tam sürümden daha hızlı oynanabilir olmasıdır. FM tam sürümünde özellikle antrenman, taktik, transfer gibi özellikler oldukça detaylı ve yavaş ilerlerken, FM Touch sürümünde daha hızlı ve fazla detaya boğmadan ilerlemektedir.

Football Manager 2021 Touch

Football Manager Touch Versiyonunun Farkları

Maç Motoru

Football Manager: 3D maç motoru, farklı kamera açıları ve gerçekçi stadyum atmosferi var.

FM Touch: Taktiklerinizi daha iyi gözlemleyebileceğiniz kamera açıları, 2D görünüm desteği, stadyum atmosferi yok.

FM Mobile: Sadece 2D maç motoru var.

Taktikler

Football Manager: Aklınıza gelebilecek her türlü taktik anlayışı mevcut. Duran top ve geçiş organizasyonları var.

FM Touch: Özel taktiklerden ziyade daha genel ayarlar mevcut.

FM Mobile: Futbolun en temel taktikleri mevcut.

Transferler ve Gözlemci Ekibi

Football Manager: 500.000’den fazla oyuncu pazarda bulunuyor. Gözlemci ekibi gayet gerçekçi ve iş sizin pazarlık yeteneğinizde bitiyor.

FM Touch: 25.000 oyuncunun bulunduğu bir veritabanı kullanıyor. Scouting yapmak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Rahatlıkla genç yetenekleri keşfedebilirsiniz.

FM Mobile: Net bir sayı olmasa da FM Touch’tan daha düşük bir veritabanı kullanıyor. Genç oyuncuları keşfetmek burada da kolay oluyor.

Antrenman

Football Manager: Bireysel ve toplu antremanlar çok iyi işlenmiş. Bir yandan gençlerinizi yetiştirirken bir yandan takımınızı taktiksel olarak geliştirebilirsiniz.

FM Touch: Burada oyunun daha akıcı olması adına detaydan kaçınılmış. Genel olarak takımı maçlara motive etme ve kondisyon yükleme üzerine kurulu bir sistem mevcut.

FM Mobile: Antrenman konusunda fazla bir şey bulunmuyor ve oyuncuları akıl hocası vererek geliştirmeye çalışıyorsunuz.

Football Manager oyununun diğer versiyonları hakkında detaylı bilgi için bu linki ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu linkten FM 2021 Wonderkid listemize göz atabilirsiniz.

Önceki içerikPS5 ile 99MH/s Kazım Yaptılar İddiası Ortalığı Karıştırdı
Sonraki içerikYeni Nesil Konsollardan Hangisini Almalıyım? Konsol Seçimi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin