blizzcon 1

BlizzCon 2020, dünyayı etkisi altına alan COVID-19 nedeniyle iptal edildi.

Oyun sektöründe her yıl kasım ayında gerçekleşen ve World of Warcraft tarzı bilinen birçok oyun için yeni paketler ve eklentiler duyurulan, aynı zamanda oyuncular tarafından en çok beklenen etkinliklerinden biri olan BlizzCon; birkaç ay önce duyurduğu “gerçekleşmesi muhtemel” olan Kasım 2020 etkinliği, resmi olarak kendi sitesinden, yapımcısı ve yöneticisi olan Saralyn Smith tarafından, COVID-19 salgını nedeniyle gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Blizzard topluluğuna selamlar,

Birkaç hafta önce bu yılki BlizzCon’a dair belirsizliklerden bahsettiğim bir güncelleme paylaşmıştım. O günden bu yana pek çok şey değişirken pek çok şeyde de hiçbir değişiklik olmadı. Bu dönem boyunca, almak istediğimiz sağlık ve güvenlik önlemlerinin nasıl bir etkinlik deneyimine yol açacağına dair pek çok görüşme yaptık. Ayrıca izleyebileceğimiz farklı yöntemler hakkında konuştuk ve bunların her birinin önümüzdeki aylarda ulusal ve yerel sağlık önlemlerinden ne şekilde etkileneceğini tartıştık. Sonuç olarak, elimizdeki seçenekleri değerlendirmemizin ardından bu yıl BlizzCon’u gerçekleştirmemek gibi zor bir karar aldık.

Bu karar bizi büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı ve pek çoğunuzun da benzer hislere sahip olduğunu hayal edebiliyorum. BlizzCon’u gerçekten seviyorum ve Blizzard çatısı altındaki herkesin aynı duygulara sahip olduğunu biliyorum. Bu sonbaharda sizinle bir araya gelemeyeceğimiz için çok üzgünüz.

Ama merak etmeyin, bir gün yeniden buluşacağız!

blizzcon 2

Şu anda BlizzCon’un ruhunu internet üzerinden yakalayarak sizinle buluşmanın yollarını arıyoruz. Bu sayede mevcut sağlık ve güvenlik protokollerinden de çok daha az etkilenmemiz mümkün olacak. Çevrimiçi etkinliğimizi en kısa zamanda gerçekleştirmek istesek de bu bizim için de yeni bir şey ve pek çok farklı unsuru barındırıyor. Dolayısıyla muhtemelen önümüzdeki yılın başlarına kadar beklememiz gerekecek. BlizzCon aynı zamanda her yıl Blizzard oyunlarının büyük espor etkinliklerinin gerçekleştiği bir platform. Bu yüzden, normalde BlizzCon’da yapılacak üst düzey yarışmaların bazılarını desteklemenin alternatif yollarını arıyoruz.

Planlarımız şekillendikçe sizi bilgilendireceğiz. Şimdilik hepinizi Shadowlands’i keşfederken, handa takılırken, payload’u ittirirken (ihmal etmeyin!) ve diğer tüm Blizzard evrenlerinde dolaşırken görmeyi umuyoruz.

Sağlıcakla kalın, Saralyn Smith

SANAL BİR BULUŞMA ETKİNLİĞİ HALA BEKLENİYOR!

Salgın dolayısıyla 2020 etkinliği iptal olmuş olsa da, Blizzard’ın sanal bir BlizzCon hazırladığını söyleyebiliriz. Ancak bu sanal etkinliğin henüz onaylanmış resmi bir bilgi dahilinde olmasa da, 2021 gibi bir tarihin ilk aylarında bizlere perdesini açacağı öne sürülüyor.

İlginizi Çekebilir: Boca Boston, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nı kazandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin