Oyun dünyasında birçok oyuncuya ulaşmış ve bir o kadar da yıllardır süren rekabette rağmen birinci sırada yer alan oyun platformu Steam, oyuncular tarafından sevilen  3 oyunu kendi platformuna dahil ediyor.

HANGİ OYUNLAR?

Yıllardır adını çoğu oyunla duyurmuş olan Quantic Dreams geliştiricilerinin oyunlarından bahsediyoruz! Neredeyse tüm oyuncu kitlesinin adını duymuş olduğu bu gizemli 3 oyun ise şöyle:

➤Heavy Rain (2010)

➤Beyond: Two Souls (2013)

➤Detroit: Become Human (2018)

Çokça ismini duyduğumuz bu oyunları Steam’de görmek için sabırsızlanıyoruz!

NE ZAMAN GELECEK?

18 Haziran Perşembe günü Steam’e gelmesi beklenen oyunların genel olarak konusu hikaye üstüne. Eğer hikaye sever biriyseniz ve sinematik oyunları seviyorsanız bu 3 oyun tam da size göre!

OYUNLARIN KONUSU NEDİR?

3 oyun da sizi seçim yapmaya itiyor. Her seçim kaderinizi belirleyecek, bu yüzden seçim yaparken çok dikkat edin!

Heavy Rain adlı oyunda psikolojik bir gelirimin içindesiniz. 4 farklı karakteri oynayabiliyorsunuz. Origami Katili olarak tanınan birini arıyorsunuz. Dört karakterden her birinin bu katili aradığını, ve hepsinin aramak için farklı bi sebebi olduğunu öğreneceksiniz.

Beyond: Two Souls ise Jodie Holmes’un (Ellen Page) olağanüstü yaşamını ele alıyor. Gizemli, güçlü bir varlıkla bağlantılı olarak doğmuş olan bu kadın, doğaüstü bir takım güçlere sahip. Jodie herkesten çok farklı. Bu yolculukta bir takım tehlikeler ve görevlerle onun yürek burkan hikayesinde ona yön veriyoruz.

Detroit: Become Human isimli oyun ise tam anlamıyla bir başyapıt diyebiliriz. Oyunda Detroit’teyiz, yıl 2038. Teknolojinin son noktası. İnsanlara benzeyen androidler her yerde. Aynı insanlar gibi konuşuyor, hareket ediyor ve davranıyorlar. Ama onlar hizmetçilerden ötesi değiller. 3 farklı androit ile hikayemiz şekilleniyor. Dünya’ya onların penceresinden bakıyoruz. Ahlaki bir sürü ikilemlerle ve tercihlerle karşılaşacaksın. Seçim senin. Detroit’in geleceği senin ellerinde.

Bu oyunların hepsinde olayların nasıl şekilleneceği sizin tercih ve seçimlerinize bağlı oluyor. O yüzden bu oyunları oynarken, vereceğiniz kararların, oyunun alacağı şekli ve nasıl dallanıp budaklanacağını belirleyecek. Steam kitlesinin bu duruma sevineceğini biliyoruz! İyi şanslar!

QUANTIC DREAMS HAKKINDA

Quantic Dreams, oyun sektörüne ismini altın harflerle yazdırmış bir oyun geliştiricisi şirketidir. David Cage tarafından Paris’te 1997’te kurulmuştur. Genellikle seçim tabanlı sinematik oyunlara destek olup geliştirilmesinde çok etkisi olmuş olup, bunun yanı sıra film alanında da desteklerini esirgememiş bir şirkettir. En bilinen ve destek olduğu oyunlar şunlardır:

Omikron: The Nomad Soul (1999)

Fahrenheit (2005, REMASTERED 2015)

➤Heavy Rain (2010)

➤Beyond: Two Souls (2013)

➤Detroit: Become Human (2018)

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin