PlayStation 5’in piyasaya çıkmasını beklediğimiz bugünlerde PlayStation 4 satışları yeni bir satış barajını daha geride bıraktı. Japon devi Sony, son finansal konferansı sırasında konsolun 110.4 milyon birimlik satış gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Rekor üstüne rekor

Playstation 4’ü 15 Kasım 2013 tarihinde ilk olarak Kuzey Amerika’da satışa çıkaran Sony, Playstation 5’ü piyasaya çıkarmaya hazırlanırken, PS4 satışları hala yüz güldürüyor.

Playstation Plus abonelik sayısı da paylaşıldı

Finansal raporlarını açıklayan Sony, Playstation 4 satış rakamları dışında güncel Playstation Plus abonelik sayısını da paylaştı. PS Plus abone sayısının da 41.5 milyon olduğu açıklandı. Bu da demek oluyorki satılan konsolların neredeyse %40’ı için Playstation Plus aboneliği alınmış durumda. Bir kullanıcının birden fazla abonelik alma ihtimali de bulunuyor tabi ki.

Ayrıca Sony oyun sektörü dışında bir çok kulvara ayrılmış bir firma. Bu duruma rağmen en net gelir elde ettiği sektörün oyun sektörü olduğunu da belirtiyorlar. Ekstradan raporlarda oyun satışlarının %51’inin dijital olarak gerçekleştiği de belirtilmiş. Bu rakam daha önce %52 kutulu şeklinde olduğu belirtilmişti.

The Last of Us Part II ve Ghost of Tsushima da bekleniliyor

Sony, covid-19 salgınında oldukça iyi reaksiyon gösterdiklerini belirtti. Donanım satışlarında iyi bir çizgi yakalandığı belirtilirken, oyun servisleri gelirinin de arttığı ifade edildi. Üstüne PlayStation 4 için yayınlanacak The Last of Us Part II ve Ghost of Tsushima gibi oyunlar ve PlayStation 5’in piyasaya çıkmasıyla birlikte Sony’nin işleri yeniden toparlaması kaçınılmaz durum gibi duruyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin