Valve, CS:GO’yu hiç olmadığı kadar güncel tutmaya devam ediyor. Getirilen yeni güncellemeyle birlikte artık oyuncular, düşük sistem gereksinimlerine sahip olsalar bile FPS artışı yaşayacak.

Bilindiği gibi FPS oyuncularının en şikayet ettiği konuların başında düşük FPS problemi geliyor. Eğer eski bir sisteminiz varsa, düşük FPS ile akıcı olmayan oyunları oynamak kimi zaman bizlere işkence gibi gelebilir. İşte bu sorunu ortadan kaldırmaya yarayacak dev bir güncelleme dün gece saatlerinde yayınlandı. Bu güncellemede gelen tek özellik “Texture Streaming”. Sisteminiz ne kadar eskiyse o kadar FPS artışı sağlayacak güncellemeyi birlikte inceleyelim ve nasıl aktif edilir görelim.

Steam Kütüphanesi>CS:GO’ya sağ tık, Özellikler>Betalar Sekmesi> “texture_streaming_beta” seçeneğini işaretliyoruz. Daha sonra oyunumuz ufak bir (20mb) güncelleme yaptıktan sonra, oyuna girip görüntü ayarlarından “Texture Streaming” seçeneğini aktif ediyoruz. Bu sayede oyun içerisindeki yüksek çözünürlüklü kaplamalar gerekmedikçe ekran kartınıza yüklenmeyecek ve bu da daha yüksek performans almanızı sağlayacaktır.

Dilerseniz yine “Betalar” sekmesine giderek oyununuzu eski haline, yani betasız sürümüne de döndürebilirsiniz. Belki de Valve, böyle bir güncelleme ile bizlere Source2 motoru hakkında ufak bir tüyo veriyor da olabilir. İlerleyen günlerde bunları da göreceğiz. İyi oyunlar, iyi eğlenceler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Last of Us: Part 2, Türkçe Seslendirme Kadrosu Açıklandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin