Suikast üzerine kurulu ve aksiyonun hiç bitmediği UBISOFT’un sevilen oyunlarından olan  Assasin’s Creed Valhalla’yı sizin için tanıtmaya çalıştık.

Ubısoft 2018’de Assasin’s Creed Odyssey’in başarından sonra, serinin 12. oyunu olarak nitelendirilecek Viking çağında geçen ve o dönemin yaşam biçimini anlatan bir oyun çıkardı. Ubısoft Creative Director’lerinden Ashraf Ismaıl’e göre oyun yeni özelleştirmelerden ve savaş tercihlerinizi geliştirmekten tutun, oyun içi karakterimiz Eivor’un görünüşünü değiştirebileceğiniz bir çok seçenek olacak.

13 Mayıs’ta Washington Post ile yaptığı röportajda, “Oyuncuların oyunu istedikleri gibi oynamasını istedik” dedi. ”Oyun 2020’nin sonlarında piyasaya sürüldüğü zaman 5 farklı oyun modundan başlama imkanınız olacak.” dedi. ”Bunun ile birlikte oyuncuların oyun içerisinde özelleştirme yapabilme imkanlarını geliştirdik.” dedi.

”Oyun içerisinde karakterinizin ilgi çekiciği özelliği var ise ekipman ve zırhlarıdır. Fakat onları tamamlayan etkenler ise görünüşleridir. Bizler ise çok daha çekici ve karizmatik bir karakter yaratabilmeniz için özelleştirmeler getirdik.” Konuşmalarının en sonuna ise ” Özelleştirmelerin yanı sıra ekipmanlarınızı seviye olarak yükseltirken görünümleride bulunduğu seviyeye göre değişecektir.” ekleyerek oyuncuları sevindirdi diyebiliriz.

Assassin’s Creed Valhalla: First Look Gameplay Trailer

Oyun içi yeni kahramanımızda değiştirilebilir, özelleştirilebilir dövmeler ve savaş boyaları olsada, oyuncular normal  saç renklerini ve stilini değiştirmekte oyun içerisinde belenebilecek özelliklerden birisi. Valhalla’nın geliştirilmiş savaş ve muharebe sistemlerini ön plana atan Ismaıl , bu konudada yeni bir kişiselleştirme özelliğine dikat çekti.

“Belli bir noktada, iki elli silahları tek bir elinizde kullanmanıza ve sonra da ikisini birleştirmenize izin veren beceriler kazanabilirsiniz.”

Oyun içerisinde gücünden ve özgün muharebe mekanikleri ile çift ve etkili yıkıcı ağır bir silah mı? Assasin’s Creed’in Viking yolu buradan geçiyor gibi gözüküyor. Ağır silahlardan hafif baltalara ve hatta kalkanlara kadar, oyuncular Valhalla’daki her şeyi kesinlikle kullanabilecek gibi görünüyor.

Şuanda oyun içi karakerimiz olan Evior hakkında tam bilgiye sahip  değiliz.Bir sonraki Assassin’in Creed için henüz bir tarih belirlenmedi, ancak oyuncular 2020’nin dördüncü çeyreğinde Eivor’un hikayesi hakkında her şeyi öğrenme imkanına sahip olabiliriz. Paylaşımları sizler için takip ediyoruz ve oyunu incelemeyi umut ediyoruz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin