Tüm zamanların belki de en efsane oyunu olan Counter Strike: Global Offensive profesyonel anlamda yaptığı turnuvalarla adından söz ettiriyordu. Ancak Riot Games’in geliştirmiş olduğu VALORANT oyunu kısa zaman içerisinde oyuncuların gözdesi haline geldi. Özellikle uzun yıllar CS: GO oynamış profesyonel oyuncular, hızlıca VALORANT’a geçiş yaptı. Bizde sizler için CS: GO macerasını noktalayıp, VALORANT’a adım atan esporcuları listeledik. Listede CS: GO arenasında efsane olmuş isimler de yer alıyor.

CS:GO’dan Valorant’a Geçen Oyuncular

Adil ”Scream” Benrlitom

Scream, 2010 yılında CS:GO arenasında profesyonel oyuncu olarak oynamaya başladı. Ayrıca 2013 ve 2016 yıllarında HLTV’nin en iyi 20 oyuncu sıralamasında 7. ve 9. sırada yer aldı. Valorant çıkışını gerçekleştirdikten sonra Valorant’a ağırlık verdi ve Team Liquid takımında oynamaya başladı.

Muhammed ”mini” Salman

Muhammed ”Mini Salman, CS:GO kariyerine ZONE Esporst ile başladı. Daha sonra kariyerini SuperMassive devam ettirdi. Valorant çıkışını gerçekleştirdikten sonra da Sangal Esports’un Valorant kadrosuna transfer oldu.

Berk ”Rip” Tepe

Berk ”Rip” Tepe, E-Spor Dora Net 1on1’de 2016 yılında birinci olmuştu. İstanbul Adeks ASUS Radeon’da ise 2. olmuştu. Berk ”Rip” Tepe’de herkes gibi Valorant’a geçti ve şuanda Sangal Esports takımının formasını giyiyor.

Semih ”Legoo” Selvi

Semih ”Legoo” Selvi, Space Soldiers akademi takımında ve ex- Dark Passage takımlarında forma şansı buldu. Legoo’da Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçiş yaptı ve şuanda BBL Esports forması giyiyor.

Batuhan ”russ” Malgaç

Batuhan ”russ” Malgaç, CS:GO oynadığı zamanlar LOG takımı ile birlikte ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Finallerinde forma giymişti. Valorant’ın çıkışı ile birlikte o da Valorant’a geçti ve şuanda BBL Esports formasını giyiyor.

Kerimhan ”Kero” Duman

Kerimhan ”Kero” Duman, Arka Sokakların Takmak Kafası olarak bilinmekte ve aynı zamanda uzun zamandan beri Profesyonel FPS arenasında da mücadele ediyor. Kero’da Legoo gibi Space Soldiers Akademi takımında forma giymişti. Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçen kero, şuanda BBL Esports takımında oynuyor.

Osman ”AsLanMashadoW” Balta

Osman ”AsLanMashadoW” Balta, CS:GO kariyerinde Demolition Crew ve menz takımlarında oynadı. Şuanda Valorant takımlarından BBL Esports’un formasını giyiyor.

Nicholas ”nitr0” Cannella

Nicholas ”nitr0 Cannella CS:GO kariyerine Area 51 Gaming ile başladı. Oynadığı maçlarda harika performans sergileyen nitr0, Team Liquid takımına transfer oldu ve burada CS:GO kariyerine son verdi. nitr0’da Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçti ve şuanda 100 Thieves forması giyiyor.

Daniel ”vice” Kim

Daniel ”vice” Kim CS:GO kariyerine Ignite takımında başladı. Ignite takımından sonra Kuzey Amerika takımı Cloud9’a transfer oldu. Kariyerini burada sonlandıran vice, Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçti ve Cloud9’nın formasını giymeya başladı.

Beyazıt ”beyAz” Körpe

Beyazıt ”beyAz” Körpe CS:GO kariyerine Epsilon Fransa takımında başladı. Daha sonra Turkey5 takımına transfer oldu ve kariyerine burada devam ettirdi ve burada sonlandırdı. Valorant çıkışını gerçekleştirdikten sonra ise Sangal Esports takımına transfer oldu.

Ryan ”freakazoid” Abadir 

Ryan ”freakazoid ” Abadir CS:GO kariyerine Team Dynamic’te başladı ve Kuzey Amerika’nın büyük takımı Cloud9’da da forma şansı buldu. Freakazoid şuanda Valorant takımında oynamıyor.

Braxton “swag” Pierce

Braxton “swag” Pierce, CS:GO kariyerine Team4NOT takımında başladı ve ardından iBUYPOWER takımının formasını giydi. Ayrıca Valve tarafından banlanen en genç oyunculardan birisiydi. CS:GO’dan ban yiyince Valorant’a geçme kararı aldı ve şuanda T1 takımında oynuyor.

Joshua ”steel” Nissan

Joshua ”steel” Nissan, CS:GO oynarken iBUYPOWER ve Torqued takımlarında kaptanlık yaptı. Steel’de Swag gibi Valve tarafından banlandı ve ardından Valorant’a geçti. Şuanda Valorant’tta 100 Thieves takımında oynuyor.

Oscar “mixwell” Cañellas

Oscar “mixwell” Cañellas, CS:GO kariyerine Wizards e-Sports Club’ta başladı ve G2 Esports ve Cloud9 takımlarının da formasını giydi. Şimdi ise Valorant takımlarından G2 Esports’un formasını giyiyor.

Matthew “Wardell” Yu

Matthew “Wardell” Yu, CS:GO kariyerine Bee’s Money Crew’de başladı ve Orgless takımında son buldu. Valorant çıktıktan sonra ise Valorant’a daha çok ağırlık verdi ve TSM takımında oynamaya başladı.

Tyler “Skadoodle” Latham

Tyler “Skadoodle” Latham, CS:GO kariyerine Hold Mouse One takımında başladı ve Cloud9 takımında son buldu. O da Valorant çıkışını gerçekleştirdikten sonra Valorant’a ağırlık verdi ve şuanda T1 takımında oynuyor.

Tyson “TenZ” Ngo

Tyson “TenZ” Ngo, CS:GO kariyerine subtLe takımında başladı ve bir zamanlar ATK takımında stand-in pozisyonuda oynamıştı. Tenz’de Valorant’ın çıkışı ile birlikte CS:GO’dan ayrıldı ve Valorant takımlarından Cloud9’da oynamaya başladı. Cloud9 Valorant takımından da ayrılan Tenzi, şuanda sadece Twitch yayınlarına ağırlık veriyor.

Spencer “Hiko” Martin

Spencer “Hiko” Martin, CS:GO kariyerine Area51 Gaming takımında başladı. Bir zamanlar Team Liquid forması altında da maçlara çıkan Hiko, kariyerine Rogue takımında son verdi. Şuanda Valorant takımlarından 100 Thieves formasını giyiyor.

Seon-Ho “xeta” Son

Seon-Ho “xeta” Son, CS:GO kariyerine Monster.kr takımında başladı ve Tyloo takımında son verdi. O da Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçti ve şuanda Cloud9’da forma giyiyor.

Fatih “gob b“ Dayik

Fatih gob b“ Dayik, eski profesyonel koç ve eski CS:GO oyuncusu olarak bilinir. CS:GO kariyerine BIG takımında son verdi ve Valorant’ta da şuanda BIG takımında oynamakta.

Salih ”marqnue” Onaran

Salih ”marqnue” Onaran, CS:GO kariyerinde Space Soldiers, Turkey, ANT, Deathtrap ve ex- Royal Bandist takımlarında forma giymişti. Şu anda ise Valorant takımlarından Futbolist’in formasını giyiyor.

İbrahim ”mag0o” Temizel

İbrahim ”mag0o” Temizel’de CS:GO kariyerinde Royal Bandits ve ex- Dark Passage formasını giymişti. Mag0o’da marqnue gibi Futbolist takımında oynuyor.

Ufuk ”SasuKe” Göktaş

Ufuk ”SasuKe” Göktaş’ın CS:GO kariyerine WMTF takımında başladı ve Arena Bulls takımında son verdi. Aynı mag0o ve marqnue gibi o da Valorant’a geçti ve Futbolist takımına transfer oldu.

Buğra ”mojj” Kiraz

Buğra ”mojj” Kiraz, CS:GO kariyerinde Arena Bull ve LOG formasını giymişti. Şuanda ise Futbolist’in Valorant takımında forma giyiyor.

Mitch ”mitch” Samago

Mitch ”mitch” Samago CS:GO kariyerine VAULT takımında başladı ve bir zamanlar Team Dignitas takımınında formasını giydi. Mitch’de herkes gibi Valorant’a geçti ve şuanda Cloud9 takımında oynuyor.

Peter ”Asuna” Mazuryk

Peter ”Asuna” Mazuryk’da Valorant’a geçenlerin arasında. CS:GO kariyerine Good Game PR takımında başlayan Asuna, daha sonra Valorant’a geçme kararı aldı ve şuanda 100 Thieves takımında oynuyor.

Patryk ”Patitek” Fabrowski

Eski CS:GO oyuncularından bir tanesi olan Patitek, kariyerine Venatores takımında başladı. Patitek’te Valorant’a geçen isimlerin arasında yer aldı.

Jacob ”pyth” Mourujärvi

Jacob ”pyth” Mourujärvi, CS:GO kariyerinde birden fazla takımda oynamıştır. Aralarında en ünlü takımlardan NİP’de var. Pyth’de Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçme kararı aldı ve şuanda G2 Esports takımında oynuyor.

Ardis ” ardiis” Svarenieks

Ardis ” ardiis” Svarenieks’de Valorant’a geçen isimlerin arasında. Şuanda G2 Esports forması altında maçlara çıkıyor.

Christian Garcia ”loWel” Antoran

Christian Garcia ”loWel” Antoran, CS:GO kariyerinde birden fazla takımda boy göstermiştir. lowel’da Valorant’a geçen isimlerin arasında ve şuanda Team Heretics formasını giyiyor.

Žygimantas ”nukkye” Chmieliauskas

Valorant’a geçen bir diğer isim ise nukkye oldu. CS:GO kariyerine Impulse Gaming ile başlayan nukkye, Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçti ve şuanda Team Heretics takımında oynuyor.

Ruben Villarroel ”RUBINO” Brødreskift

Valorant arenasına giriş yapan bir diğer isim RUBINO olmuştu. O da CS:GO kariyerinde birden fazla takımda boy göstermişti fakat Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçmeye tercih etti. Şuanda Team Heretics forması giyiyor.

Кирилл ”Ange1” Карасёв

Кирилл ”Ange1” Карасёв, CS:GO kariyerine Virtus.pro ile başladı. Valorant’ın çıkışı ile birlikte Ange1’de Valorant’a geçen isimler arasında yer aldı.

Tobias ”ShadoW ” Flodström

Tobias ”ShadoW ” Flodström’da CS:GO’dan Valorant’a geçen oyunculardan bir tanesi ve şuanda FPX’in Valorant takımında oynuyor.

Dmitriy ” dimasick” Matvienko

Dmitriy ” dimasick” Matvienko, CS:GO kariyerine AVANGAR takımında başladı ve Valorant’ın çıkışı ile birlikte Valorant’a geçti. Şuanda FPX takımında oynuyor.

Stephen ”reltuC ” Cutler

Stephen ”reltuC ” Cutler, CS:GO kariyerine mouseSpaz takımında başlamıştı. Şuanda Valorant takımlarından TSM’de forma giyiyor.

James ”hazed” Cobb

James ”hazed” Cobb’de aynı reltuC gibi mouseSpaz takımının formasını giymişti. Hazed’de şuanda Valorant takımlarından TSM’in formasını giyiyor.

Yassine ”Subroza” Taoufik

Yassine ”Subroza” Taoufik’de CS:GO’dan Valorant’a geçen oyuncular arasında yer alıyor. Şuanda TSM forması altına maçlara çıkıyor.

Taylor ”Drone” Johnson

Taylor ”Drone” Johnson, bir zamanlar Team Envy takımında oynamaktaydı. Daha sonra Team Envy takımından ayrılan Drone, Peeker’s takımında stand-in olarak oynama başladı. Şuanda ise TSM’in Valorant takımında oynuyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin