Bizimle bağlantı kur

CS: GO

MAJ3R: ‘’HARDSTYLE İLE ARAMIZDAKİ KOORDİNASYON VE SİNERJİ HARİKA’

Temsilcimiz Space Soldiers, Major turnuvası kapsamında bugün Cloud9 ile karşılaştı ve karşılaşmayı 16-13 kazanmayı başardı. HLTV de takımımızın IGL oyuncusu olan Maj3r ile röportaj gerçekleştirdi.

 

‘’Dünki SK maçına dönelim,Felps’le oynuyor olmaları hazırlıklarınızda bir değişikliğe sebep oldu mu? Bu sizin için bir sıkıntı mıydı?’’

Maj3r: Biraz. Mirage oynamayı planlıyordum, oynamak istediğim ilk haritaydı ve onlarda Mirage istedi. Tekrar Cache oynamak isteyip istemediklerini bilmiyordum, ancak Mirage hakkında takımımıza güveniyordum, bu yüzden de Mirage’a hazırlandık. Boltz’la oynadıkları son maçı izledim, Boltz A’da, defaultta lurker rolünde oynuyor. Empati yapmaya çalışarak felps’i boltz’u oynattıkları yerde oynatacaklarını düşündüm ve demoyu izledim. Anti-taktikler yapmaya çalışmadan ne yaptıklarını izledim. Kendi oyunumuza odaklanmak adına çok da hazırlık yapmadım, hepsi bu, hazırlıklarımızı son derecede yapmadık yani.

Ne yaptıklarının farkındaydım, TACO B’de awpyle oynuyordu, FalleN ise awp ile A’da, fireboxta, CT’de, ve kontakt rampada oynuyordu, bazı detayları biliyordum ancak anti-taktik hazırlamadım. Stand-in’leri ile [anti-taktik] yapmak zordu.

‘’Son üç round birbirine oldukça yakındı ve iki tarafın lehine de sonuçlanabilirdi, ancak sonunda SK’nin lehine sona erdi, o noktada sizin açınızdan neler oldu? Özellikle Calyx’in 1v2 durumu?’’

Maj3r: İyi oynadıklarını düşünüyorum, biz de iyi oynadık. Calyx’in FalleN’i 1 hp’ye kadar indirdiği round hakkında – benim için, yapabileceğimizin en iyisi buydu. Connector’deydim, molotofumu kaçırdım, bombanın firebox için kurulduğunu düşünmüştüm. Ancak [bomba] soldaydı. Sonra Calyx’e T spawna gelmesini, yanıma gelmesini söyledim. Onun için ölebilirdim, o da roundu clutchlardı. Benim için çok iyi bir hareketti, ancak TACO Calyx’i oldukça iyi vurdu,önemli bir rounddu çünkü o roundda forcebuy yapmışlardı, eğer yenseydik bizim için oldukça iyi bir görünüme bürünürdü [maç], ancak sonunda, iyi oynadılar, [onlar] SK gaming, daha fazla tecrübeye sahipler, ve umuyorum ki bu yenilgi bize tecrübe kazandırmıştır.

‘’Cloud9’a karşı, T tarafında 11 round aldınız, ilk yarı oldukça iyi geçti, ancak C9’un comebackinin ardından tablo 14-8’den 14-13’e gelmeye başlayınca, skorlar birbirine yaklaştı. O bölüm hakkında konuşabilir misin?’’

Maj3r: Yapabileceğimizin en iyisini yaptık, Cobble’da güçlü bir T tarafımız olduğunu biliyoruz. Ondan sonra, ‘’beyler bu pistolü almamız lazım, pistolü almamız lazım’’ dedim çünkü Cobble’da pistolü kaybedersek, CT side’ın sıkıntıya gireceğini biliyordum. Veto hakkında araştırma yaptığımda biraz kafam karıştı, çünkü hangi map seçeceklerini veya hangi map oynayacağımızı bilmiyordum, bu yüzden potansiyel bütün haritaları izledim: Train, Mirage, Overpass, Cobble, Inferno.
Bütün hepsini, iki saat kadar izledim, Cobble [gelmesi] şaşırtıcıydı, ancak sonuç olarak Cobble oynamaya karar verdik, takım arkadaşlarıma ne düşündüklerini sordum, çünkü hangi harita olduğu o kadar önemli değildi,C9 her mapi oynayabilir, iyi bir harita havuzları var. Cobblestone’da CT side biraz zorlu geçti, o konuda biraz daha çalışmalıyız.

‘’15-13’deki teknik sıkıntı sizi ya da Cloud9’u etkilemiş olabilir mi?’’

Maj3r: Belki onları [etkilemiştir]. O tür bi anda konuşamıyoruz , TeamSpeak muteleniyor ve kulaklıklarımızı da çıkartamıyoruz, bu yüzden taktik konuşamıyoruz, sadece odaklanabiliyoruz. Gözlerimle takım arkadaşlarıma ‘odaklanmamız gerekli, hadi, enerjinizi kaybetmeyin’ dedim. Paz’ın o roundu bitirdiği için oldukça mutluyum.

‘’Skor tabloda artık bir galibiyetiniz var, Playofflara gidebilme konusunda kendinize güveniyor musunuz? Oraya ulaşmanız için ne gerekecek?’’

Maj3r: Bugünki maçta bir galibiyet alabilmek çok önemli. Şuan daha güvenli bir konumdayız, yapmamız gereken şeyi yapmaya devam edeceğiz, sahip olduğumuzu ortaya koyacağız.

‘’Hazırlığınız da demoları gözden geçirdiğini söyledin, hardstyle [koçunuz] bu konuda size yardımcı oluyor mu? Aranızdaki sinerji ve uyum ne konumda?’’

Maj3r: Koçumuz harika, abim gibi. Birlikte çalışıyoruz, demolar izliyoruz, vetoları yapıyoruz, ne yapabileceğim konusunda, rakip takım ne yapabilir konusunda fikirler veriyor.
Takım kurulduğundan beri takımla birlikte, yani bizimkileri uzun süredir tanıyor. Herkesin kendine özel bir karakteri var, takımın lideri de tam bir lider olabilmek için oyuncularının karakterlerini anlayabilmelidir. Bu konuda da oldukça yardımcı oluyor [hardstyle], aramızdaki koordinasyon ve sinerji oldukça iyi.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO