Space Soldiers dağıldıktan sonra bir süre daha aynı kadroda kalıp daha sonrasında 9 aylık bir LDLC macerası yaşayan Engin “MAJ3R” Küpeli, fransız espor haber sitesi 1pv.fr‘ye verdiği röportaj sırasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamalar yapılan röportajın ufak bir kısmını oluşturuyor, 1PVCS yazarı @neLendirekt‘in Twitter’dan paylaştığı ufak kısımlar ise hem Space Soldiers organizasyonunun iç yüzünü hem de LDLC kadrosundayken takım arkadaşı Vincent “Happy” Cervoni Schopenhauer ile ilişkilerini ortaya çıkardı. Koç Canpolat “hardstyle” Yıldıran ise Space Soldiers hakkında yazılanların bir kısmının yanlış anlaşılmış olduğunu belirterek daha detaylı bilgiler vererek düzeltme yaptı.

MAJ3R, LDLC‘deki takım arkadaşı Happy hakkında:

“Ben lider olmak istiyordum o da lider olmak istiyordu, onun yapmasına izin verdim fakat aramızda bir problem vardı. Onun liderlik anlayışı kendini yüceltmek adınayken benim liderliğimde ben kendimi feda etmeye hazırım. Ayrılmak zorunda kaldım, onunla işler yürümedi, bir birimize güvenmiyorduk, bu adam bir lider değil.”

Space Soldiers zamanları hakkındaysa:

“Space Soldiers’ta neredeyse bir yıl boyunca maaş almadık ve kazandığımız ödüllerin %70‘ini elimizden aldılar (%50 ve vergileri). Henüz bir kızım olmuştu ve SS yüzünden borçlarım vardı, LDLC hayatımı kurtardı.”

4 yıllık kontratları vardı… Etkinliklerde diğer oyuncuların iPhone’lar aldığını, restoranlara gittiğini görüyorduk bizim tek yapabildiğimiz ise McDonalds’a gitmek oluyordu çünkü paramız yoktu. Takım arkadaşlarım o oyunculardan daha iyi oldukları halde yada en azından aynı seviyede oldukları halde biz neden bunları yapamıyoruz diye soruyorlardı.”

Takımla yaşanan maddi sorunlar hakkındaki bu şok edici açıklamalardan sonra koç Canpolat “hardstyle” Yıldıran, konuyu detaylandırarak netleştirdi.

“1) Bazı düzeltmeler yapma gereği hissettim çünkü yanlış anlaşılmalara yol açabilirler, takım bize günlük harcırah veriyordu (Alışveriş yapıp fişini aldıktan sonra çalıştığınız yere vererek harcadığınız parayı geri aldığınız durum), bu durum maaşların düşük ve takım harcamalarının kısıtlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor, organizasyon 2018 Eylüle kadar her ay maaş verdi.

2) Genel olarak MAJ3R’in düşük maaşlar yüzünden rakiplerimizin koşullarından çok uzak olduğumuzu ima ettiğini düşünüyorum. Anlatacak çok şeyler var (bunlar hikayenin %10’luk kısmı bile değil) fakat organizasyonun zamanında yaptığı ve asla kabul etmeyeceği hatalar yüzünden artık yalnızca tarih oldu.”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin