Counter-Strike:Global Offensive turnuva organizatörü BLAST, söylentiye göre oyuncu değiştirme konusunda büyük bir değişikliğe gitmeyi planlıyor.

CS:GO haber muhabiri DeKay‘in raporuna göre BLAST belki de CS:GO tarihinde ilk defa olacak bir şekilde maç ortasında oyuncu değiştirmeye izin veren bir kural koymayı planlıyor.

Hali hazırda olan yedek oyuncu kuralına göre BLAST Premier turnuvasına takımlar iki adet yedek oyuncu getirebiliyor ve haritalar arasında maç başlamadan 10 dakika önce hakemlere bildirme şartıyla oyuncularını değiştirebiliyorlardı. Şimdiye kadar henüz bu tür bir oyuncu değişikliği yapıldığını göremedik fakat özellikle Astralis‘in başlattığı 6 veya 7 kişilik takımların artmasıyla birlikte bu tür oyuncu değişimlerini çok daha sık görebiliriz.

Hardstyle Yıllar Önce Bunu Yapmak İstemişti

Belki de ülkemizin en tecrübeli ve en iyi koçu Canpolat ‘hardstyle‘ Yıldıran daha önce  yaptığı bir röportajda 6. oyuncular üzerine konuşurken bu konudan bahsetmişti. Röportajda söylediğine göre zamanında bir turnuvada maçın yarısı oynandıktan sonra yedek oyuncuyu oyuna sokmayı planlamış fakat kurallar buna izin vermemiş. Eğer BLAST‘ın ve Astralis‘in profesyonel arenada yapmaya çalıştıkları değişiklikleri diğer takımlar ve turnuva organizatörleri de uygularsa bir kez daha hardstyle‘ın ne kadar ileri görüşlü olduğunu anlamış oluruz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin