Rekabet dolu ilk haftanın sonucunda Intel® Extreme Masters Katowice 2022 CS:GO turnuvasının playoff aşamasına çıkmaya hak kazanan 6 takım belirlendi! Bu takımlar 25-27 Şubat tarihlerinde Polonya’nın Katowice kentindeki Spodek Arena’da mücadele edecek.

Geçtiğimiz hafta, dünyanın dört bir yanından en iyi CS:GO takımları arasındaki mücadele başlamıştı. Takımlar, başlangıçtan itibaren 1.000.000$’lık ödül havuzundan pay alabilmek ve Spodek Arena‘da yer alacak finallerde boy gösterebilmek için yoğun bir mücadele içerisindeydi.

15-16 Şubat tarihlerinde oynanan play-in aşamasında; 3’ü Avrupa, 1’i Kuzey Amerika, 1’i Okyanusya, 1’i Polonya elemelerinden gelen 7 takım ve 8’i dünya sıralamasına göre belirlenen 9 davetli takım yer almıştı. Bu 16 takımdan 8’i, ikili eliminasyon formatında oynanan play-in turnuvasının sonucunda, IEM Katowice 2022’nin grup aşamasına çıkmaya hak kazanmıştı.

Grup aşamasındaysa play-in aşamasından gelen 8 takımın yanına 6 Avrupalı ve 2 Kuzey Amerikalı takım eklendi, takımlar 2 gruba bölündü ve tekrar ikili eliminasyon formatında bir mücadele yer aldı.

Grup aşamasının sonucunda grup şampiyonları Natus Vincere ve Heroic doğrudan playoff yarı finaline çıkarken Gambit, FaZe, Virtus.pro ve G2 çeyrek finale çıkmaya hak kazandı.

Playoff aşaması çeyrek final karşılaşmalarıyla yarın Katowice Spodek Arena’da Türkiye saatiyle 17:30’da başlayacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin