Ülkemizin başarılı CS:GO oyuncularından Buğra “Calyx” Arkın’ın, ABD merkezli organizasyon Envy’e katılabileceği konuşuluyor.

Calyx, başlangıçta Dark Passage adı altında dikkat çekmiş sonrasında Space Soldiers çatısında 2 yıla yakın bir süre ortaya koyduğu oyun ve elde ettiği başarılarla birçok CS:GO takipçisinin takdirini kazanmıştı. Space Soldiers’ın dağılmasından sonra bir süre ex-SS altında mücadele eden oyuncu, 2019 yılında çoğunluğu Bulgar oyunculardan oluşan Windigo takımına katılmış ancak kısa bir süre sonra takımdan ayrılmıştı.

Birkaç aydır herhangi bir takıma sahip olmayan Buğra Arkın’ın Envy’e katılabileceği konuşuluyor. Envy, 2019’un Aralık ayında koç ve menajeriyle yollarını ayırmış, geçtiğimiz hafta ise ANDROID‘i yedeğe (bench) çekmişti.

Herhangi bir resmi açıklama olmasa da Envy söylenenleri destekleyen pek çok durum söz konusu. Söylentiler, Calyx’in geçtiğimiz günlerde Instagram hesabında Dallas‘a yapacağı uçuşun biletini paylaşmasıyla başladı. Dallas’a olan uçuş akıllara anında Dallas merkezli, oyuncu eksiği bulunan organizasyon Envy takımını getirmişti.

Üstelik olası transferi destekleyen tek şey bu yolculuk da değil. Calyx Dallas’a gittikten hemen sonra FACEIT üzerinden Envy oyuncuları ryann ve Nifty ile iki MM maçı oynadı ve ardından FPL North America’da NA LAN misafiri olarak bir maç oynadı.

 

HLTV dünya sıralamasında 48. sırada bulunan Envy’in kadrosuna Calyx’i katıp katmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Envy Güncel Kadrosu

  • FugLy (ABD)
  • Nifty (ABD)
  • ryann (ABD)

 

Önceki içerikGTA 4 Severlere Steam’den Kötü Haber
Sonraki içerikLegends of Runeterra Açık Beta Çıkış Tarihi Açıklandı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin