Rockstar Games tarafından yayınlanan GTA serisinin 4. oyunu, ortada hiçbir sebep yokken artık Steam mağazından satın alınamıyor.

GTA IV, çıkışından bu yana serinin hâlâ sevilen oyunlarından biri durumunda. Oyun, sunduğu farklı GTA atmosferi ve benzersiz deneyimiyle günümüzde de birçok oyuncu tarafından oynanmakta.

Fakat nedendir bilinmez GTA IV, Steam’den satın alınamıyor. Oyunun Steam’de kendine özel sayfası bulunuyor ancak GTA IV’ü kütüphanenize eklemek için satın almanızı sağlayacak herhangi bir seçenek bulunmuyor.

GTA 4 neden Steam’den kaldırıldı?

Şu an için Rockstar Games konu hakkında resmi bir açıklama yapmış değil. Steam ise dağıtıcıdan talep gelmedikçe kolay kolay bir oyunu satıştan kaldırmıyor.

Telif haklarına takılmış olması etrafında dönen tahminler var. Bildiğiniz üzere oyunda otomobile binip radyoyu açabiliyorduk.

Oyunu daha önce satın alan oyuncular için bir kısıtlama ya da oyuna ulaşılmanın engellenmesi de söz konusu değil.

Eğer benzer bir telif sorunu meydana geldiyse Rockstar Games’in neden güncelleştirme yapmadığı merak konusu. Aynı zamanda şu an için oyunun diğer platformlarda yer alan versiyonlarını satın almak mümkün.

Bu arada oyunu daha önce satın alan oyuncular için bir kısıtlama ya da oyuna ulaşılmanın engellenmesi söz konusu değil. En akla yatkın tahmin ise Steam serverlarında yaşanan bir sıkıntıdan ötürü oyunun bir süre satıştan kaldırılmış olması.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin