Gamerbase olarak Demise organizasyonunun CEO’su Oliver Lumsden ile takım ve gelecek planları hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Gamerbase: Bize “Demise” organizasyonu hakkında biraz daha bilgi verir misin ?

Oliver: 2017’de ben ve Andy tarafından İngilterede kuruldu. İkimizin de espora karşı bir tutkusu vardı ve insanların dikkatını çekecek, ki bence başarabildik, yapmak istedik. Bu yılın başlarında Aziz’i de yönetime ekledik. Geçtiğimiz aylarda dünyanın her bir yanından, en üst seviyede rekabet etmek için oyuncu ve takımlarla anlaşarak büyük bir ilerleme kaydettik.

Gamerbase: Turkey5 takımını organizasyonunuza ekleyerek bir sürü Türk hayran sahibi oldunuz. Neden Turkey5 seçildi? Uzun süreçli hedefleriniz neler?

Oliver: Hangi CS:GO takımını alacağımız konusunda uzun tartışmalar sonucu Turkey5’in harika bir seçenek olduğuna karar verdik. Hem oyuncuları harika hem de Türk espor sahnesi muazzam ve de yetenek dolu. Bizi destekleyen Türk topluluğuna teşekkür ederiz. Uzun vadeli hedefimiz bu takımı devam ettirip stabil bir Türk takımını devam ettirebilmek, hayranlar da bunu istiyor zaten değil mi? Herkesi gururlandırmak istiyoruz.

Gamerbase: Takımın kadrosuna ESEA üzerinden baktığımız zaman mini2k’yı görüyoruz. Kesin kadroda mı? Onun hakkında bir duyuru yapacak mısınız?

Oliver: Bekleyip görmeniz gerekecek 😉

Not: Oyuncular ile yapılan röportaja göre mini deneme aşamasında.

Gamerbase: Demise takımı İngiltere’de mi yaşayacak yoksa Türkiye’de mi? Takım için İngiltere’de bir “gaming house” kurmayı planlıyor musunuz?

Oliver: Potansiyel gaming house tekliflerini değerlendiriyoruz, bu meseleyi kendi aramızda da tartışıyoruz, sadece doğru fırsatı yakalamayı bekliyoruz.

Gamerbase: Bu hafta MDL sezonu başlıyor. Sezon32 için hedefleriniz neler? Takımın Pro Lig’e yükseldiğini görmek ister miydiniz?

Oliver: Malesef takımımız Nip ve Windigo’ya yenilerek Pro Lig’den düştü. Bizim hedefimiz Pro Lig’e geri dönmek ve biliyoruz ki takımımızın böyle bir potansiyeli var.

Gamerbase: Türkiye’de düzenlenen turnuvalara katılmayı planlıyor musunuz?

Oliver: Diğer etkinliklerle çakışmadığı sürece bütün etkinliklere katılmayı planlıyoruz.

Gamerbase: Sterlin Türk Lirası’ndan çok daha değerli olduğundan dolayı takım ürünleri satın almak bizim için bir hayli zor. Bu konuya ilişkin farklı planlarınız var mı?

Oliver: Kısıtlı sayıda ürettiğimiz ilk Türk forması çıktığı zaman bir çok insan fiyatının yüksek olduğunu ve alamadıklarını söyledi. Biz de onları dinledik ve fiyatını 24 saatliğine yarı yarıya düşürdük, yani kesinlikle insanların ne söylediğini dinliyoruz.

Gamerbase: Bizimle röportaj yaptığınız için teşekkür ederiz. Türk hayranlarına söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Oliver: Türk hayranlar bizi harika karşıladılar bu yüzden onlara şükranlarımı sunuyorum. Umarız herkesi gururlandırırız.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin