ex-Space Soldiers’dan XANTARES, MAJ3R ve CALYX’in ayrılması üzerine koç Canpolat “hardstyle” Yıldıran’ın ngiN ve paz’ı kadroda tutarak kurmuş olduğu Turkey 5, Ağustos ayında İngiliz organizasyon Demise‘ın çatısı altına haberin devamında listelemiş olduğumuz kadroyla geçmişti.

  • Engin “ngiN” Kor
  • Ahmet Usama “paz” Karahoca
  • Beyazıt “beyAz” Korpe
  • Ömer Faruk “Imorr” Karataş
  • Muhammed “Mini” Salman
  • Canpolat “hardstyle” Yıldıran (koç)

Demise organizasyonu, erkek CS:GO takımıyla karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasına karar verildiğini ve bu sebeple bitmiş olan sözleşmenin yenilenmeyeceğini belirterek şu paylaşımı yaptı:

“Ağustos ayında all-star Türk takımı olan Turkey5 ile sözleşme imzalamıştık. Bu tarihten itibaren CS sahnesinin en tutkulu taraftarlarından olan Türk CS topluluğu tarafindan en iyi şekilde karşılandık. Bu süreçte birçok iniş ve cıkışımız oldu ve maalesef takım ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma ve sözleşmeyi yenilememe kararı almış bulunmaktayız.

Takıma gelecekte her şeyin en iyisini diliyoruz ve onları desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’yi seviyoruz, Türk taraftarların bizi kabul edişlerini takdir ediyoruz ve Türk espor sahnesini desteklemeye devam edeceğiz.”

Sözleşmenin yenilenmemesinin sebebi açıklanmazken oyunculardan veya koçtan konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Organizasyonla olan sözleşme bitmiş olmasına rağmen Demise’a geçiş yapılmadan önce de birlikte Turkey 5 adı altında oynamakta olan kadronun birlikte oynamaya devam etmesi bekleniyor.

Turkey 5, Demise’a geçişinin ardından henüz çok yeni olan takım buna rağmen Demise adı altında Dubai’de oynanan eXTREMESLAND 2019 Middle East bölgesel finallerini birinci olarak tamamlayarak eXTREMESLAND 2019 Asya finallerine katılmaya hak kazanmıştı. Çin’in Şanghay kentinde oynanan Asya finallerinde 16 takım arasından 5-8. olan Demise, 4.000$ ödül kazanmıştı. Bunun dışında ESEA MDL Sezon 32 Avrupa ve DreamHack Open Winter 2019 Avrupa açık elemelerinde de mücadele etmiş olan takım maalesef bu turnuvaları sadece tecrübe kazanarak tamamlamıştı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin