Gamerbase: 10 Haziran’da Turkey5 takımına katıldın ve bir süre sonra yedeğe çekildin. O dönemde neden yedeğe çekildin, bu senin isteğin miydi yoksa takım tarafından alınan bir karar mıydı? Ayrıca bize, Turkey5’a katılma hikayeni anlatabilir misin?

FURIOUSSS: Öncelikle Turkey5’a zaten yedek olarak katıldığımı belirtmek istiyorum, yani hiç yedeğe çekilmedim. Bu da takım tarafından alınan bir karardı. Turkey5’a katılmamın pek bir hikayesi yok aslında, Polat abi beni bir gün yayındayken Steam üzerinden ekledi ve konuşup denendikten sonra bana teklifi yaptı ve ben de kabul ettim.

Gamerbase: Demise takımında bir süredir yedek konumundaydın ve geçtiğimiz günlerde takım aradığını açıkladın. Takımından ayrılmaya nasıl karar verdin? Bu ayrılık senin kararın mı yoksa takımın kararı mıydı?

FURIOUSSS: Aslında takım Demise olduktan kısa bir süre sonra özel nedenlerden dolayı antrenmanlara katılamadığım için takımdan ayrılmak zorunda kaldım. Bu özel nedenler ortadan kalkınca ve kendime bir bilgisayar topladıktan sonra takım aradığımı açıkladım. Yani benim kararımdı fakat zorundaydım.

Gamerbase: Demise’ın CS:GO takımında değişiklik yapılacağı söyleniyor. Senin takım aradığını açıklaman ile birlikte bu söylentiler kuvvetlendi. Bu söylentiler hakkında ne söylemek istersin? Sence Demise, kısa bir süre içerisinde kadrosunda değişiklik yapar mı?

FURIOUSSS: Daha önce de belirttiğim gibi Turkey5 Demise olarak devam ettikten kısa bir süre sonra takımdan ayrıldığım için ne kadar doğrudur bilemiyorum fakat bence yakında bir değişiklik olur diye düşünüyorum ben.

Gamerbase: Demise, büyük umutlar ile ESEA ligine başladı ancak temsilcimiz, kötü bir performans ortaya koydu. Bu kötü oyunun sebebi sence nedir? Oyuncular bir takım mı olamadı yoksa başka sorunlar mı vardı?

FURIOUSSS: Bildiğiniz üzere MDL başladıktan sonra yeni bir oyuncu dahil edilmişti kadroya. Antremanlara katıldığımızda tabii ki doğal olarak ilk başta uyumda sıkıntı olduğunu düşündüm fakat öyle olmadığını fark ettim. Bence bir takımın moodunu düşürmek o takımı tamamen yıkar ve bu durum bazen yaşanıyordu takımda. Mesela, ben hayatımda beyAz kadar pozitif bir adam görmedim. Hayatınızda oynadığınız en rezil oyundan sonra bile adam sizi toparlamayı çok iyi biliyor ve bu tür hareketler her ne kadar küçük görünse de bence çok büyük bir rol oynuyor takımda.

Gamerbase: Kariyerine Türkiye’de mi devam etmeyi planlıyorsun yoksa Avrupa’da mı? Teklif aldığın takımlar var mı? Ayrıca Türk CS:GO takımları hakkında ne düşünüyorsunuz?

FURIOUSSS: Mümkün oldukça Avrupa’da devam etmeyi planlıyorum fakat bunu yapmak için ismimi daha çok duyurmam lazım Avrupa’da. Bildiğiniz gibi Hollanda’da doğdum ve büyüdüm. Felemenkçe, İngilizce ve Türkçe’yi anadil seviyesinde biliyorum ve bu dillerimi de kullanmak istiyorum. Türkiye’deki oyuncular aşırı yetenekli fakat Türk organizasyonlarından  pek fazla destek görmüyorum. Şu anda Türk CS:GO takımları maalesef çok az, bunun sebebi nedir bilemiyorum ama takımlar dağıldıkça dağılıyor. Umarım en kısa sürede tekrardan güzel şeyleri başaran Türk takımları görürüz

Gamerbase: TenZ ile birlikte Betway’s CS:GO Aim Challenge haritasında bir yarış içerisindeydin. Betway, yeni bir harita yayımladı. Bu harita hakkında ne düşünüyorsun? Bu haritada da bir dünya rekoru kırmayı düşünüyor musun?

FURIOUSSS: Betway bana Twitter üzerinden ulaştı ve oynamamı istedi haritayı, kırmadan 20 dakika oynadım ve güzel bir harita olduğunu düşünüyorum. Betway’in söylediğine göre, şu anda dünya rekoru bende.

Gamerbase: Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

FURIOUSSS: İlginiz için teşekkür ederim. Ayrıca vaktini ayırıp röportajı okuyanlara da ayrı teşekkür ederim.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin