Daha önce de aşağıda yazdığımız yazıda NaVi’nin oyun içi lideri Zeus’un BLAST etkinliğinden sonra takımdan ayrılacağı yönündeki söylentilerden bahsetmiştik. Bugün NaVi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre söylentiler doğru.

Na’Vi: Zeus’un Zamanı Doldu mu?

Zeus’un emekli olup olmayacağı o zaman belli değildi fakat yapılan açıklamada “Zeus emekli oluyor” ifadeleri kullanıldı. Yani Zeus’u başka bir takımda oyuncu olarak görme şansımız pek mümkün değil.

Danylo «Zeus» Teslenko yaptığı röportajda emekliliğine ilişkin şu ifadelerde bulundu;

       “Benim için zor bir karardı, uzun süredir bu konuyu düşünüyorum. Blast turnuvasından sonra ayrılacağım yönünde söylentiler vardı fakat ben Major’de bir başarı yakalayacağımızı umuyordum. Şuan başarılı değiliz ben de gençlerin önünü açmak zorundayım. Zor dürüst olmak gerekirse, hayatımın 20 yılını CS’ye verdim ve şimdi bitirme zamanı. Benimle olan ve bana destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bu bir son değil benim için aksine yeni bir başlangıç. Aklımda yeni fikirler var, CIS esporunu geliştirmek istiyorum, profesyonel oyuncu akademisi kurmak istiyorum, gençlerle bir şeyler yapmak istiyorum. Yakın zamanda koçluk yapma planım yok fakat gelecekte olabilir.

Son katılacağım turnuva BLAST bir kaç gün içinde Moskova’da başlayacak. Gelebilecek herkesi bizi desteklemeye davet ediyorum. Gözlerimiz zaferin üstünde.
Hepinizi öpüyor ve kucaklıyorum. 20 yıldır gösterdiğiniz destek için teşekkür ederim. Destekleyici mesajlarınızı okumak beni duygulandırdı, zor zamanımda yanımda oldunuz.”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin