Son zamanların popüler VALORANT yayıncılarından olan Mehmet Yağız “cNed” İpek ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Gamerbase: Merhaba Mehmet. Öncelikle okuyucularımıza kendini tanıtarak başlayabiliriz. Mehmet Yağız “cNed” İpek kimdir?

cNed: Merhabalar. Ben Mehmet Yağız İpek, 18 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır oyun oynuyorum. Ayrıca Twitch platformunda 2 aydır aktif olarak yayın yapmaktayım.

Gamerbase: FPS oyunlarına olan ilgin nasıl başladı?

cNed: 6-7 yaşlarındayken ağabeyim profesyonel olarak Counter-Strike oynuyordu. Küçük yaşlarda onu izleyerek büyüdüm ve bana bilgisayar alındıktan sonra Counter-Strike oyunu ile FPS serüvenine başladım. Zamanla FPS oyunlarına olan ilgim arttı ve şu an profesyonel olarak VALORANT oynamaktayım.

Gamerbase: Çok farklı FPS oyununu profesyonel seviyesinde oynadığını biliyoruz. Counter-Strike, Zula ve şimdide Valorant. Bu başarını neye borçlusun?

cNed: Sanırım küçük yaşta bu kadar oyun oynadığıma borçluyum diyebilirim. Ortaokul ve lise yıllarında derslerimde başarılı olduğum için oyun oynamam da bir sakınca görülmüyordu. Bu da beni neredeyse boş zamanlarımda oyun oynamaya itiyordu. Bir şeyleri kolay öğrenme yapısına da sahibim, o yüzden sanırım en büyük etken bu diyebiliriz.

Gamerbase: Counter-Strike’tan sonra neden Zula’ya geçme kararı aldın?

cNed: Ülkemizde Counter-Strike maalesef yeteri kadar destek görmüyor ve ödüllü turnuvalar oldukça az. Bu sebeple Türk oyunu olan Zula’yı oynamaktaki en büyük sebebim oynadığım oyundan bir gelir elde etmekti. Çok büyük miktarda bir para kazanmış olmasam da oynadığım süreç boyunca kaliteli insanlar ve arkadaşlıklar edindim.

Gamerbase: Valorant’da kendini ne derecede gelişmiş buluyorsun?

cNed: Kendimi iyi bir oyuncu olarak görüyorum fakat oyunda öğrenmem gereken çok daha fazla şey var ve gün geçtikçe kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Gamerbase: Valorant’ta gelecek olduğunu düşünüyor musun?

cNed: Riot Games’in Türkiye’de ofisi olması sebebiyle League of Legends, ülkemizde çok popüler bir hale geldi ve Valorant’ta da aynı yatırımı yapacaklarını düşünüyorum.

Gamerbase: Sence ülkemizde Valorant kitlesi, League of Legends ve Counter- Strike kitlesi kadar büyüyebilecek mi?

cNed: Ülkemizde FPS kitlesinin MOBA kitlesine göre daha çok olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple desteklenen bir FPS oyununun, Counter-Strike topluluğunu Türkiye’de geride bırakacağını ve ülkemizde gerçekleşen turnuvalar dışında Türkiye’den bir takımın global arenalarda mücadele edeceğini ön görüyorum.

Gamerbase: Twitch’in bilindik isimleri ile beraber oynuyorsun, oyun tarzın yada geleceğin hakkında yorumlarda bulunuyorlar mı ?

cNed: Birlikte oyuna girdiğim insanlar daha önce profesyonel arenalarda mücadele etmiş isimler bu yüzden yanlış yaptığım yerlerde neyi yanlış yaptığımı söylüyorlar ve ben de bunları elimden geldiğince düzeltmeye ve daha iyi bir oyuncu olmaya çalışıyorum.

Gamerbase: Valorant beta yayıncıları arasında bulunmamana rağmen çok kısa süre içerisinde 1.000 izleyici üzerinde izlenmeye başladın. Bu başarıyı yakalamanda ki en büyük etken nedir?

cNed: Bence burada ki en büyük etken oyuna erken erişim sağlayıp yayınlarımı düzenli olarak yapmamdan kaynaklı. Oyunda kısa sürede adapte oldum ve Twitch üzerinden yayın yapan yayıncılar ile karşılaşma fırsatı buldum.

Oyun esnasında sergilediğim güzel oyunlar sebebi ile de insanlar merak edip yayınlarımı takip etmeye başladı. Buradan tekrardan beni destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Gamerbase: Ülkemizde bulunan başlıca espor kulüplerinden Valorant takımları için teklif aldın mı ?

cNed: Evet yüksek teklifler aldım fakat bunları açıklamanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

Gamerbase: Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Eklemek istediklerin var mıdır?

cNed: Gamerbase.org ailesine bana bu fırsatı verdikleri için ben teşekkür ederim. Oyunun çıkmasıyla birlikte düzenli yayınlarıma tekrardan geri döneceğim.

cNed’in yayınlarını aşağıda ki linkten takip edebilirsiniz.

cNed Twitch: https://www.twitch.tv/cned

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin