4 Haziran’da Playstation 5’e çıkacak oyunları göreceğimiz olan etkinliği Sony yeni tarihi belirtmeden erteleme kararı verdi.

Oyuncuların gözü 4 Haziran’daydı

Sony, geçtğimiz günlerde Playstation 5 için bir etkinlik düzenleyeceğini ve ilk oyunların yanı sıra bazı detayların da ortaya döküleceğini belirtmişti ve oyuncuların gözü kulağı 4 Haziran tarihine kilitlenmişti. Sony, bu büyük etkinliğin ertelenmesini ABD’de çıkan George Floyd protetostaları nedeniyle aldığını aldığını ima etti. Şuan için etkinliğin yeni tarihi için bir bilgi paylaşılmadı. 2020 yılının sonunda çıkış yapacak Playstation 5 için hala daha zaman var. Sony bu etkinliğe çok önem veriyordu ki oyuncuların da beklentileri bu yönde artmıştı. Bir anda böyle bir kararın alınması büyük bir karar oldu denilebilir ve belki de olması gereken buydu diyebiliriz.

4 Haziran etkinliğinde Playstation 5 oyunları ilk defa gösterilecekti. Yeni nesilin ilk oyunlarının gösterileceği etkinlikte Horizon, Spider Man 2 ve Silent Hill yapımları üzerinde beklentiler vardı. Playstation 5 detay kanadında da şüphesiz tasarımın ortaya çıkması beklentilerden birisiydi.

Sony’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

“4 Haziran için planladığımız PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık.

Tüm dünyada oyuncuların PS5 oyunlarını görmek için büyük bir heyecan duyduğunu biliyoruz. Ancak içerisinde bulunduğumuz şu anın kutlamalar için uygun bir zaman olmadığı düşüncesindeyiz. PlayStation olarak bizler şimdilik biraz geri çekilmek, ve daha önemli seslerin duyulmasını sağlamak istiyoruz.”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin