Bizimle bağlantı kur

CS: GO

XANTARES Major Röportajı!

Can “XANTARES” Dörtkardeş, yoğun geçen 2017 yılı sonu ve major turnuva hakkında hltv.org ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bizde sizler için röportajı Türkçe’ ye çevirerek paylaşalım istedik. Röportaj Space Soldiers koçu olan Can Polat “Hardstyle” Yıldırım’ın çevirmenliği ile gerçekleştirilmiş. Dilerseniz yazının sonunda röportajın orjinaline ulaşabilirsiniz.


Bir kaç ay geriye gidelim. Space Soldiers 2017 sonlarında bir kaç küçük turnuvaya katıldı. Minor, WESG Avrupa Elemeler ve  ESEA Global Challenge. 2017 sonlarında katıldığınız turnuvalarda ki performansınızdan memnun musunuz?

Çok çalıştık, her zaman çok çalışıyoruz ve bu çalışma bizim için işlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Fakat son bir kaç ay paz’ın hastalığı oynayamamasına sebep oldu ve 6. oyuncumuz olan DESPE ile oynamak zorunda kaldık. Birazcık mücadele ettik ama şu an iyiyiz. Major bizim için çok önemli ve bunu gerçekten başarmak istiyoruz!

Major turnuvaya hazırlanmanız daha önce katıldığınız en büyük etkinliğe hazırlanmanız ile aynı mı oldu? Normal turnuvalar için  hazırlanmanız ile nasıl kıyaslıyorsun?

Özel çalışmalar yapmadık. Sadece rutini izledik. Zaten sezon sonuydu biliyorsunuz. Biraz dinlendik ve her zaman ki gibi oynamaya başladık. MDL2ye katılmak zorunda olduğumuzu biliyorduk çünkü resmi maçlar her zaman daha iyi pratik yapma olanağı sağlıyor ve her zaman daha iyi. Temelde yaptığımız buydu.

ESEA Global Challenge’ da gösterdiğiniz mücadeleden memnun kaldın mı?

Aslında tamamen değil. Her şey hızlı gelişti ve istediğimiz kadar odaklanamadık. Ama normal oyunumuzdan biraz daha iyi oynamaya çalıştık, kendimizi zorladık ama başarılı olamadık. Finalde AGO ile karşılaştık ve bizden daha iyi oynadılar.

 

Major için önemli hatalarınızı görebildiniz mi?

Evet. Kendimizi daha da zorlamamız gerektiğini anladık. Major elemelerini geçtik ve buraya gelmeye hak kazandık. Sadece buraya gelmek istedik ve bu bizim için çok önemliydi.

Burada gösterdiğiniz performans hakkında neler düşünüyorsun?

Burada bulunmak, sahnede oynamak bizim için çok büyük bir deneyim. İlk gün ilk maçta deneyim eksikliği yaşadık.  Çünkü bir anda iletişimimizi kaybettik ve kendi oyunumuzu oynayamadık. Maçı kaybettikten sonra konuştuk, maç demosunu izledik ve daha çok şey yapmamız gerektiğini anladık. Buradayız ve bir şeyler yapmak zorundayız. Ama ne olursa olsun birlikte kalır ve oyunumuzu oynarız!

AVANGAR maçı hakkında bir şeyler söyleyebilir misin?

Her takıma saygı duyuyoruz. Her takım buraya gelmeyi başardı ve bu onları iyi bir takım yapıyor. Dün bir çok hata yaptık özellikte clutch raundlarında. Ama bugün onlardan daha az hata yapacağız ve kazanacağız.

İlk Major turnuvasına katılamayan takımlar için, bu sizin ilk gerçek katılımınız. Major sizin ve takımınız için ne anlam ifade ediyor?

Kişisel olarak Major benim için şu an da en önemli şey. Takım arkadaşlarıma kazanmak için en iyi yardımı yapabileceğimi umuyorum. Umarım güzel şeyler yaparım ve kazanırız!

 

KAYNAK: www.hltv.org

Röportajın ingilizce halini okumak için tıklayın

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO