Bizimle bağlantı kur

İnceleme

Zowie Celeritas 2 Klavye İncelemesi

ZOWIE Celeritas 2 klavye sonunda görücüye çıktı. Bizde sizler için çok beklemeden klavyenin incelemesini gerçekleştirdik. İlk bakış olarak gayet iyi durduğunu söyleyebiliriz. Klavyenin videolu incelemesini gerçekleştirdik. Dilerseniz videoyu izleyebilir, dilerseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

TASARIM

ZOWIE mouselarında uyguladığı tasarım formatının aynısını klavyede de uygulamış. Gayetde başarılı olmuş. Klavye resmen fazlalıklarından arındırılmış. Profesyonel arenada mücadele ederken dikkatinizi dağıtacak, sizi hataya sürükleyecek hiçbir ek detay bulunmuyor. Aynı zamanda bir o kadarda sağlam materyallere sahip. Klavyeye dokunur dokunmaz ne kadar sağlam olduğunu hissedebiliyorsunuz. Ancak tasarımda bir eksiğimiz var. Klavye yüzeyi kauçuk gibi olduğu için biraz çabuk kirlenebiliyor. Ama hangi klavye yemek yerken kirlenmiyor ki 🙂

ESPOR İÇİN

ZOWIE Celeritas diğer klavyelerin aksine mekanik anahtarlara sahip değil. Optik anahtarların kullanıldığı klavyede, anahtar yaylarımız demir. Bu özellik hem klavyenin biraz daha sağlam olmasını, hemde kullanırken basım hissiyatını biraz daha üst seviyeye taşımış. Aynı zamanda tuş vuruşlarının daha tutarlı olduğunu hissedebiliyorsunuz. Özel anahtarların çift basmayı engelleme özelliği ile hata yapma riskiniz en alt seviyeye indirilmiş. Aynı zamanda 0,2ms tepkime süresi ile rakiplerinizin biraz daha ötesine geçebilirsiniz.

TAK ÇALIŞTIR

ZOWIE mouse kullananlar bilir. ZOWIE genelde herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymuyor şu anda. Celeritas 2 klavyemizde de durum bu. Klavyemiz için herhangi bir yazılım bulunmuyor. Sadece bilgisayarınıza takıp çalıştırmanız yeterli. Zaten ekstra ayarlayabileceğimiz bir tuş,özellik vs yok. Multimedya ve ışık kontrolünü klavye üzerinden kolayca yapabiliyoruz. Bu birazcık eksik olarak gözükebilir. Ancak klavyemizin “for Esports” amacına baktığımız da uygun olduğunu görebiliyoruz.

IŞIKLANDIRMA

ZOWIE Celeritas 2 LED ışıklandırmaya sahip. Tabii ki KIRMIZI(3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun sözü aklımıza geliyor:) ). Sanki ZOWIE logosundan fırlayıp klavyeye girmiş gibi şık duruyor kırmızı ışığımız klavyede. Klavye ışıklarımız için ekstra özelleştirme modları kullanılabilir değil. Sadece ışığın şiddetini azaltıp çoğaltabiliyoruz. İşte bu bir eksiklik. Nefes alma efekti, dalgalanma gibi efektler olsaydı güzel olabilirdi.

ZOWIE G-SR-SE MOUSEPAD

ZOWIE aynı zamanda yeni bir de mousepad çıkarttı. Bu sefer siyah tasarımdan uzak. Mavi renk ve arkaya sığdırılmış ZOWIE logosu ile gelen mousepadimizin boyutu 480mm*400mm ve kumaş speed yüzeye sahip. Gayet büyük ve yeterli. Aynı zamanda alt tabakasında kullanılan kauçuğun sert değil de yumuşak olması sayesinde biraz daha hafifletilmiş. Ama kaydırmaz özelliğinden de taviz verilmemiş.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme