Üst üste son 3 CS:GO Major turnuvasını da kazanmış Astralis takımında oynamakta olan Emil “Magisk” Reif ile StarLadder Berlin Major 2019‘u kazanmalarının hemen ardından bir röportaj gerçekleştirdik. Aşağıdan YouTube kanalımıza yüklemiş olduğumuz röportajı izleyebilir veya yazının devamından dökümünü okuyabilirsiniz.

Gamerbase: Liquid karşısında Vertigo haritasını seçmiştiniz. Bazı kişiler bunu, iki takımın da Vertigo haritasına diğer haritalara kıyasla daha az çalışmış olduğu için yapılmış bir seçim olarak değerlendirdi. Vertigo haritasında daha fazla şansınız olduğunu düşündüğünüz için mi böyle bir seçim yaptınız? Yoksa harita havuzuna eklenmesinin hemen ardından Vertigo’ya sıkı bir şekilde mi çalıştınız? Vertigo haritasını seçmenizin nedeni neydi?
Magisk: Sanırım Vertigo haritasını seçmemizin sebebi Vertigo’da çok fazla pratik yapmış ve haritayı çok fazla oynamış olmamız. Bu turnuvadan önceki bootcampimiz boyunca Vertigo’ya çok fazla zaman ayırdık. Metayı bulabilmek, diğer takımların nasıl oynadığını öğrenmek ve bunların üzerine çalışabilmek, kopyalayabilmek için haritayı çok oynadık. Genel olarak haritada daha iyi olabilmek için bolca efor sarfettik. Burada, böyle önemli bir maçta, Vertigo oynayabilmemiz için haritada kendimize güvenmemiz ve onun için de bu kadar çok çalışmamız gerekliydi. Yani kesinlikle Vertigo’da kendimize güveniyorduk. Ancak aynı zamanda Vertigo’da Liquid’in o kadar iyi olmadığı fikrine sahiptik. Tatil sebebiyle tüm haritalara çalışabilecek zamanları olmadı. Bu sebeple Vertigo’nun Liquid’in çok fazla zaman ayırmadığı haritalardan birisi olduğu fikrine sahiptik. Vertigo’da çok kötü olduklarını söylemiyorum fakat sonuçta bizim Vertigo’da daha iyi olduğumuzu görmüş olduk. Çalışmalarımızdan sonuç alabildiğimiz için mutluyum.

Gamerbase: Evet, sizin için kesinlikle olumlu sonuçlandı. Şampiyonlar aşamasında sizi en çok zorlayan takım hangisiydi?
Magisk: Sonuçta NRG karşısında bir maç kaybettik bu yüzden grup etabında kesinlikle güçlü bir rakip oldular fakat bence CR4ZY de çok iyi oynadı. Bireysel olarak çok yetenekli oyuncuları var. Kazanmayı çok istediklerini kesinlikle hissedebiliyordunuz. Toparlayacak olursak sanırım cevabım NRG olacak ancak CR4ZY de oldukça iyi bir rakipti, keyifli bir maç oynadık.

Gamerbase: Astralis uzun bir süre CS:GO arenasını domine etti ancak sonrasında bir süreliğine biraz düşüş yaşadınız. Buna rağmen takımdaki hiçbir oyuncuyu değiştirmediniz. Bazı takımlar başarısız olduklarında hemen oyuncu değiştiriyorlar. Aynı kadroyla daha uzun süre devam etmek istiyor musun? Düşüş sırasında oyuncu değişikliği yapmayı hiç düşündünüz mü?
Magisk: Hayır, gündemimizde hiç böyle bir konu olmadı. Buna benzer bir fikir hakkında bile konuşmadık. 2018’de neredeyse her şeyi kazandık. 2019’a gayet güzel başladık. IEM Major turnuvasını kazandık, São Paulo’yu kazandık. Evet, zorlu birkaç aydı ancak bence projeden ayrılmak daha kolay. Teslim olmak, belki birkaç oyuncuyu değiştirmek… Ancak bence bu takımda kimsenin sahip olduğu bir mentalite değil. Bence Astralis’teki herkes takımdaki yerini ve takım olarak oynamayı biliyor. Hepimiz hem bireysel olarak hem de takım olarak kendimizi nasıl geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz. Ayrıca bence oyunun dışında da iyi bir uyuma sahibiz.Her zaman eğleniyoruz, birlikte vakit geçirmeyi seviyoruz. Bence hem oyunda daha iyi olmak için hem de aynı ekiple devam edebilmek için bu çok önemli. Yani bu aslında hiçbir zaman takım olarak konuştuğumuz bir konu olmadı. Ayrıca uzun süre de konuşulacağını sanmıyorum.

Gamerbase: Bu gerçekten çok hoş. Vaktini ayırdığın için teşekkür ederiz.
Magisk: Ben teşekkür ederim.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin