Mousesports karşısında iyi bir başlangıç yapmasına rağmen Dust2 ve Vertigo haritalarında yenilen ve bugün ForZe karşısında 2-0’lık seri ile Efsaneler Grubuna yükselen G2 takımının yıldız AWP oyuncusu KennyS Hltv.org‘a bir röportaj verdi.

Öncelikle mousesports karşılaşmalarından bahsedelim. Train haritasında çok iyi bir başlangıç yaptınız fakat Dust2 haritasında 11-4 öndeyken kaybettiniz, CT tarafında tam olarak ne oldu?

Dust2 CT tarafında zayıflıklarımız var kabul ediyorum, T tarafında çok iyi olmamıza rağmen CT tarafına hiç çalışmadık. Sanırım çok korkak oynadık, biz önde olmamıza rağmen onlar öndeymiş gibi hissettik. Haritanın her yeri sanki onları ait gibiydi. Skor ilerledikçe panik yapmaya başladık ve bir türlü o kafa yapısından çıkamadık. Üzücü olan kısım ise haritanın bitmesinden 5 dakika sonra ne yapmamız gerektiği aklımıza geldi.

Vertigonun yeni versiyonuyla ilk defa resmi bir maça çıktınız. Bu haritada da CT tarafında güçlük çekiyor gibiydiniz, sizce neden?

Dürüst olmak gerekirse henüz Vertigoya alışamadık. Normalde CT taraflarımızda sıkıntı yok mesela Overpass haritasında çok iyiyiz. Vertigo bizim için seviyemizi gösterebileceğimiz bir harita değil henüz. Bootcamp yapmak için diğer takımlar gibi çok fazla zamanımız yoktu bu yüzden pek fazla çalışamadık.

Dephh ile Vertigo değişiklikleri hakkında konuşuyorduk, bana haritanın daha çok CT taraflı olduğunu söyledi. Sen bu değişiklikler ve haritanın dengesi hakkında ne düşünüyorsun?

Bence Mousesports’un Vertigo oyunu çok ilginç, B kontrolünü çok rahat alıyorlar. B bomba alanı küçüldüğü için eskisi gibi T oyuncuları merdivenin altına gelip saklanamıyorlar yani o kısım CT taraflı olmuş diyebilirim. Mid tarafında yapılan değişiklikler ise T tarafına yarıyor yani iki tarafta yapılan değişiklikler haritanın dengelenmesini sağlamış. Mousesports Vertigoyu çok çok iyi oynadı. Biz dahil, Vertigo öğrenmek isteyen takımlar kesinlikle Mousesports’u izlemeli (Gülüyor).

Bugün oynadığınız forZe serisinde, dün yaşadığınıza benzer problemler gördük, özellikle Inferno’nun ikinci yarısında oyunu kapatmakta güçlük çekiyor gibiydiniz. Sizce problem psikolojik mi yoksa başka bir sıkıntı mı var?

Dün oynadığımız Mousesports serisi bizim için çok zor geçti, hala o kafa yapısından çıkamadık, dürüst olmak gerekirse yine comeback yeriz diye çok korkarak oynadık. İyi olan şey ise, bugün kendimizi toparlayacak gücü bulduk bunun yanı sıra bazılarımız dün yaşadıklarımızı atlattı ve kendi oyunlarını ortaya koydu, dün hepimiz psikolojik olarak yenik durumdaydık.

Bu yazı HLTV.org’dan alınan röportajdan derlenmiştir.

Önceki içerikcoldzera, Complexity Gaming’e Transfer Olabilir
Sonraki içerikLeague Of Legends En Çok Kazanan 20 Oyuncusu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin