Bir bahis sitesinin CS:GO profesyonel oyuncularıyla yaptıkları röportajda onlara tek bir soru soruldu:

Vertigo’nun aktif harita havuzundan kaldırılmasını ister miydiniz?

İşte verilen cevaplar;

NAF: Tabi ki, vertigo çöp, kaldırılsın. Cache geri gelsin, belki biraz güncellenebilir Fmpone (Cache haritasının yaratıcısı) bunu yapıyor biliyorum. Vertigo ile zaman harcamasınlar.

AZR: Evet kaldırılsın isterdim. Vertigo çok garip bir harita, CT olarak haritada kendine alan yaratıp info almak gerçekten zor. Bence harita şuan pek iyi değil Valve’ın biraz daha harita üzerinde çalışması gerekiyor.

FER: Bence Vertigo çok iyi bir harita… şaka şaka ben olsam kaldırırdım haritayı. Vertigo b*k gibi, kaldırın gitsin.

Aerial: Kesinlikle kaldırılsın isterdim onun yerine Cache ve Cobblestone gibi eski haritalar getirilse çok daha iyi olur.

Lekro: Evet kaldırılsın isterdim. FPL veya rekabetçi oynamadığım için haritaya girmiyorum bile.

AbleJ: Evet kesinlikle kaldırılsın, Vertigo çöp.

TACO: Vertigo’yu çok çalıştık, bir çok kez oynadık yine de iyi bir harita olduğunu düşünmüyorum. Bir Mirage, Train, Overpass veya Dust2 gibi olamaz. Yani haritayı sevmeme rağmen, eğlenceli olduğunu düşünmeme rağmen kaldırılsın isterdim. Mesela Mirage izlerken ki hislerim Vertigo’yu izlerken aynı olmuyor yani değişik bir harita, bence tam olarak rekabete uygun bir harita değil.

JKAEM: Şuan hayır, mümkün olsaydı Overpass’i kaldırırdım çünkü Overpass oynamıyoruz.

NEO: Hayır, diğer haritalardan birini kaldırırdım, Vertigo’nun hala değişikliklere ihtiyacı var. Oyunda değişiklik görmeyi seviyorum, Vertigo harika değil kabul ediyorum ama bu şekilde yeni bir harita tarzı görmek eğlenceli.

COLDZERA:  Evet kesinlikle kaldırılsın isterdim, haritanın oynanışı kötü olduğundan değil de oyun tarzı biraz garip. Sürekli bir bomba alanına oynamak zorundasınız çünkü yapacak başka bir şey yok, belki mid kontrolü alınabilir ama yine de split a ya da split b taktiği uygulamak çok zor. Yapabileceğiniz tek şey fake atıp bomba kurmak.

TIZIAN: Harita havuzunda yeni bir harita olması fikri hoşuma gidiyor ama yine de, dürüst olmak gerekirse, ne zaman bu haritayı oynasak haritadan düşüyorum ve tilt oluyorum. Haritayı biraz daha fazla öğrenmek gerekiyor. Yeni harita olması güzel çünkü 5 yıldır aynı 7 haritayı oynayıp duruyoruz ve bu çok sıkıcı oluyordu yeni bir şeyler olması iyi.

 

Sorunun yöneltildiği 11 profesyonel oyuncusunun sadece 3’ü haritanın kalmasını isterken büyük bir çoğunluk haritanın oyundan kaldırılmasının tercih etti. Oyuncuların çoğunluğu gerekçe olaraksa oyunda yeniliklere açık olmalarına rağmen Vertigo haritasının rekabetçi mücadelelere uygun olmadığını düşündüklerini söylediler.

Röportajın videosunu buradan izleyebilirsiniz.

CS:GO Pros Answer: Should Vertigo Be Removed?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin