Epic Games, Galactus ile müdacele etmeye hazır yeni Marvel kahramanları ile Fortnite Bölüm 2, Sezon 4’ü başlattı. She-Hulk, Thor, Iron Man, Storm, Groot, Mystique ve Doctor Doom yeni silahlar, özellikler ve kıyafetler ile geliyor. 4.sezon, Nexus savaşında Fortnite adasında savaşan Marvel kahramanlarına ve kötü adamlarına odaklanıyor.

Sezon 3’ün bittiği yerden Nexus savaşı devam ediyor fakat bu sefer biraz daha zorlu geçecek gibi. Epic Games , Taktik Av Tüfeği ve Taktik Hafif Makineli Tüfek harici tüm SMG’leri(Hafif Makineli Tüfek) kaldırdı.

Fakat yeni sezon ile birlikte oyun, harita ve araçlar ile ilgili bir dizi iyileştirme de yapıldı. “Doom’s Domain” ve “Sentinel Graveyard” gibi yeni yerler, hem zorluklar hem de fırsatlar açısından yeni olanaklar sağlayacak.

Fortnite 4. Sezon Rehberi

Yeni sezon ayrıca bir dizi küçük hileler getiriyor. Oyuncuların oyunda kullanabilecekleri bazı hileler arasında, kutudan hızlıca çıkmak için “Shockwave Bounce Pad” ve “Crash Pad Bounce” bulunuyor. Ganimeti kolay ve güvenli bir şekilde toplamak için Shockwaves’i bırakın ve ganimeti hızla toplayın. Oyuncular artık balık delikleri ve tuğla duvarları havaya uçurmak için efsanevi silahlar da kullanabilecekler.

Marvel Kahramanları

Fortnite Sezon 4, battle royal’e katılan en güçlü Marvel kahramanlarından bazılarına sahip olacak. Tüm oyuncular Groot’un “Bramble Shield” ve “Silver Surfer’s Board” gibi süper güçlere ulaşabilecek.

Her zamanki gibi, tüm karakterler  belirli bir seviyeye ulaşana ve bir kaç görevi tamamlayana kadar güçsüzler. Oyuncular 80. seviyeye ulaştıklarında kılık değiştirme ustası Mystique’nin kilidini açabilecek ancak bu özelliği kullanabilmek için bir düşmanla savaşmak zorundalar. Aynı şekilde diğer görünümler de belirli seviyelere ulaştıkça açılabilecek.

Nexus savaşının ilk haftasında oyuncular, en kötü “Battle Pass” görünümlerine sahip Doctor Doom’u üç kez yenmek zorundalar. Onu devirmek oyuncuları biraz zorlayacak gibi görünüyor. Ayrıca oyuncular, onun kostümünü kazanmak için bir kaç Wolverine mücadelesine de girmek zorundalar.

Fortnite 4.Sezon Haritası

Haritadaki en büyük değişiklikler “Helicarrier” ve “Sentinel Graveyard”. Hem havada hem de denizde çalışan araç, Helicarrier 4.Sezon’daki yeni POI olacak.

Oyuncular Loot gölüne doğru ilerlerken fark ettikleri ilk şey, Marvel görünümlü karakterleri avlayan ve öldüren  dev mor robotlardır. Bu aslında 1990’ların X-Men çizgi filmlerine benzeyen mekanik robotlarla dolu bir mezarlıktır.

Doctor Doom eski evlerden birini  bir kaleye yeniden inşa etti ve buraya “Doom’s Domain” adını verdi. Evde ekstra odalar ve katlar, kalkan görevi gören bir çamur fıçısı ve evin ortasında Doom’un heykeli bulunuyor.

Yeni Silahlar

Fortnite 4.Sezon, yeni slahlar ve taktik av tüfeği sunuyor. Tanıtılan en güzel silahlardan bazıları arasında Doctor Doom’un Mistik Bombası, Gümüş Sörfçü Panosu, Stark Enerji Tüfeği,  ve Groot’un Bramble Kalkanı bulunmaktadır. Oyuncular efsanevi silahları, düşmaları yenerek ve mobil ganimet zulaları olan Stark Ganimet Drone’larını vurarak elde edebilirler.

Sınırlı Süreli Araçlar

Epic Games ayrıca araçlara göre üç benzersiz Sınırlı Süreli Mod (LTM) sunacak. Sızıntılara göre bunlar arasında Pavonis, Rally Royale ve Nitrogen bulunuyor.

Son olarak, Oyun Apple cihazlarda olmasa da yeni sezonun içeriği oldukça genişletiliyor. Marvel güçlerini, güçlü eşsiz silahları ve Sınırlı Süreli Modları tanıtan Epic Games, oyuncuların yeni heyecanlar yaşamalarına olanak sunuyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cyberpunk 2077, RTX 3000 Serisi İle Görsel Şölene Dönüşecek

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin