Epik Games’ in hit oyunu Fortnite’ın The Island’a birçok değişiklikle birlikte geldi. En büyük güncelleme, Sideways bölgelerinde bulunan en güçlü silahlar adından da anlaşılacağı gibi Sideways silahlarıdır. Sideways tüfekleri bire bir atışlarda çok kuvvetli iken, Sideways Minigun düşmanlara oldukça fazla hasar vermek için harika bir silahtır. Her iki silahta da sınırsız cephanemiz bulunuyor ve silahlar aşırı ısınmaya yaklaştıkça daha hızlı ateşleniyor. Yeni silahlarla birlikte oyuncular hangi silahın iyi, hangi silahın kötü olduğunu bulmaya çalışıyor.

Hep beraber yeni gelen silahları inceleyelim.

Silahların sıralaması Sezon 8 ‘in başlamasıyla birlikte topluluk geri bildirimleriyle, oyun içi deneyimlerimiz ve istatistikler yardımıyla yapılmıştır. S seviyesi en iyileri temsil ederken, D seviyesi silahları pek tercih edilmeyeceği düşünülmektedir. Epic Games sezon boyunca yeni silahlar çıkartır ve aynı zamanda her güncellemede olduğu gibi silahlarda değişiklikler görebiliriz.

Fortnite S Seviye Silahları

Fortnite S seviye silahlarının inanılmaz bir hasarı var ve aynı zamanda kullanımı harika ve sınırsız cephaneye sahip durumda. Kuşkusuz bütün bu özellikleriyle 8. Sezonun en iyi silahı seçilir. Fortnite oyuncuları aynı zamanda da uzun süreden beri, SCAR’ın S Seviyesindeki yerinin fazlasıyla hakkını verdiğini belirtti.

Fortnite A Seviye Silahlar

Yeni Sideways Minigun, birden fazla düşmana zarar vermek için mükemmeldir ve özellikle sınırsız cephanesiyle birlikte aşırı ısınmaya yakın olduğunda daha hızlı ateş etmesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Automatic Sniper Rifle pek kullanılışlı olmasa da bu sezonda kolay ulaşılabilen tek keskin nişancı tüfeğidir.
Rapid Fire SMG 255 DPS, bu sezondaki en güçlü silahlardan birisi olacak. Eğer loot yaparken önünüze çıkarsa kaçırmayın.

Fortnite B Seviye Silahları

Bu sezon B Seviye silahlarında pek bir değişiklik göremiyoruz. Submachine silahı, güçlü bir orta seviye silahı olmaya devam ediyor fakat pek güvenilmemesi gereken seçeneklerden bir tanesi. Rapid Fire SMG ile değiştirmeniz sizin yararınıza olabilir.

Fortnite oyuncuları, Lever Action Shotgun silahı yerine Pump Shotgun’ı kullanamı tercih ediyor.

Fortnite C Seviye Silahları

Charge Shotgun, Epic Games tarafından Pump Shotgun’ın gelişmiş bir versiyonu olarak gösterilse de Fortnite hayranları tarafından tercih edilme ihtimali oldukça düşük gözüküyor. Büyük bir hasar verebilmesine rağmen şarj mekanizması sakıncalı ve bir o kadar da sinir bozucu.

C Seviyenin bir diğer silahı olan Recon Scanner hala oyuncular tarafından çok kullanılıyor. Recon Scanner, artık sadece yakındaki çevredeki sandıkları değil, düşmanların da konumunu ortaya çıkartıyor. Yakın dövüş için mükemmel olmasına rağmen verdiği hasar oldukça düşük.

Fortnite D Seviye Silahları

Bu sezon kimseyi şaşırtmadığı gibi D Seviyesi silahlarında tek bir silah bulunuyor. Pistol, en yüksek nadirlikte bile oyuncuların ilk tercihi olmuyor.

Yeni güncellemeler ile bu sıralamalar güncellenebilir. Fortnite Sezon 8 silah seviyeleri listemiz bu şekildedir. Sideways silahlarıyla birlikte bu sezon önceki sezonlardan daha farklı görünüm sağlayarak gözlerimizi büyüledi.

Önceki içerikHadise PUBG Mobile Orijinal Şarkısı ”Çok Dalgalan” Yayımlandı
Sonraki içerikEspor Eğitimi IFoEC İle İş Birliğini Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin