Turnuvada ödül miktarını seyirci ve oyuncu destekleriyle sağlayan Dota 2 The International 2019 ödül havuzu gittikçe artıyor.

30 milyon dolarklık mega ödül havuzu haline geldi.

Fortnite Dünya Kupası’nın rekorunu elinden alan The International 2019 30 milyon dolarlık ödül havuzunu geçmiş durumda. Anlık durumu 30,069,186$ olan ödül havuzu turnuva tarihine kadar artmaya ve desteklenmeye devam ediyor.Valve’in Battle Pass sahiplerine sunduğu “Battle Level and Treasure Bundle” paketi ödül havuzunun çok kısa bir zaman zarfında 25 milyona ulaşmasını sağlamıştı.

Bu yıl dokuzuncusu düzenleniyor.

Tam dokuz yıldır devam eden The Internatıonal turnuvasında bu sezon 18 takım, tam 10 gün boyunca şampiyonluk için kıyasıya rekabet içerisinde olacak. Dünyanın en iyi Dota 2 oyuncularına ev sahipliği yapacak olan etkinlikte yalnızca bir takım bu büyük ödülün sahibi olacak. Bu sezon Elektronik Sporlar üzerinde ödül rekoru kıran organizasyon, tarihin en büyük ödül havuzuna ev sahipliği yapıyor.

Çin’de gerçekleşecek

The International 2019, 20-25 Ağustos tarihleri arasında Çin’in Şanghay ilinde Mercedes-Benz Arena’da gerçekleşecek. Organizasyonun hangi platform ve hangi hesaptan yayınlanacağı henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir

Yıllara Meydan Okuyan Kulaklık: HyperX Cloud Silver

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin