Çin asıllı E-spor organizasyonu olan Newbee, Fortnite Dünya Kupası oyuncularından 100.000 $ ‘dan fazla ödül parası çalmakla suçlanıyor.

Fortnite Dünya Kupası 2019’da gerçekleşti ve her katılımcıya sadece eleme için en az 50.000 dolar ödül havuzu sunuldu, fakat Newbee takımının turnuvadaki temsilcilerinin bu ödül parasının tek bir kuruşuna bile sahip olmadığı belirtiliyor.

AB ve Asya bölgelerindeki Fortnite oyuncularına koçluk eden Rhidax, 21 Temmuz’da hem Fortnite’deki Newbee’de hem de daha geniş esport sahipliklerinde gelişen durumu tweetledi.

Rhidax, organizasyonun Dota 2 ekibinin, ”oyunculara mobbing uygulamak ve sözleşmeler ile kısıtladığını” ve ”Dünya Kupası’ndan beri tüm Fortnite ödülü paralarını çalmak” ile suçlamadan önce Çin Dota 2 profesyonel ligindeki şike iddiaları yüzünden dağıldığını belirterek başladı.

Takip eden twitlerinde Rhidax, profesyonel iki oyuncunun ödül paralarını alıp almadıklarını kanıtlayan konuşmaların bulunduğu ekran görüntülerini twitter adresinde paylaştı.

Organizasyon ekibi Newbee , bu suçlamaların ne kadar gerçek olduğu yada doğruluk payının ne kadar olup olmadığına dair herhangi bir duyuru yapmadı. Bunun yanı sıra ekip 2020 Şubat ayından bu yana bu ödüller ile ilgili hiç bir paylaşımda bulunmadı.
Newbee geçtiğimiz sezonlar içerisinde başarı olarak güzel dereceler elde ederken bu suçlamaların doğrulanması Çin asıllı organizasyon için pek olumlu olacak diyemeyiz.

İlginizi Çekebilir: League Of Legends 10.15 Yamasını Yayınladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin