Dota 2 Battle Pass, çılgın bir hızla büyümeye devam ediyor. Pass açıklandıktan sadece bir hafta sonra, 12 milyon dolarlık harcamayı kolayca aştı. Oyuncular büyük harcamalar yapmaya devam etseler de, Valve artık Battle Pass’i kolayca yükseltebileceğiniz değişiklikleri duyurdu.

Dota 2 topluluğu, her yıl Battle Pass ile kendini aşmaya ve yeni rekorlar kırmaya çalışıyor. Seviyenizi oynayarak geliştirebilirken, bazı oyuncular hızlıca gelişmek için cüzdanını kullanmayı tercih ediyor.

Seviye 22.348 İçin 9000$
Harcamaların listesini tutan Stratz’a göre, bir oyuncu Battle Pass harcaması için 9000 doları aştı. Söz konusu oyuncu Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman bin Abdulaziz al-Saud. Battle Pass ise, 22.348 seviyeyle listenin en üstünde, tek başına duruyor.

Veliaht prens, önceki yıllarda da en üst sıralarda yer aldığı için, harcama alışkanlığıyla oldukça ünlü. 2017 yılında da Battle Pass’i 175.000 seviyesine kadar yükselterek başka bir rekor kırmıştı.

Diğer bir yandan oyuncuların çoğu, Valve’yi seviye başına çok az ödül verdiği gerekçesiyle eleştirdi ve “açgözlü” olarak kabul etti.

Valve Battle Pass Hızını Artırdı

Valve, 1 Haziran’daki güncellemelerinde topluluk tarafından gelen bu endişeleri göz önünde bulundurdu ve Battle Pass seviyelerinin kazanılma oranını artırdı.

Valve’nin getirdiği güncelleme ile;

  • Bahis savaş puanı ödülleri artık %50 artırıldı.
  • Lonca sözleşmesi savaş puanı ödülleri artık %50 artırıldı.
  • Geri dönüşüm için Sideshop altın %65 artırıldı.
  • Lonca sözleşmeleri ve yükseltmeleri için Sideshop altın %100 artırıldı.

Bu değişikliklerin önümüzdeki günlerde oyuncuların fikirlerini ne yönde değiştireceğini beraber göreceğiz. Eleştirilerden bağımsız olarak, ödül havuzu son zamanlarda 12 milyon doları geçerek çılgın bir hızda büyümeye devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: VALORANT Battle Pass Hakkında Bilinmesi Gerekenler

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin